Listonosze chcą podwyżek

18 stycznia 2017 13:53:06

  Domagają się 1000 zł podwyżki i zmniejszenia obszaru obsługiwanego rewiru. Do spotkania z władzami poczty ma dojść w czwartek, 19 stycznia. Jeśli rozmowy nie przyniosą skutku listonosze zapowiadają strajk.

  

Listonosze chcą podwyżek

  Aż 80 listonoszy z terenu powiatu wadowickiego podpisało się pod listem do prezesa Poczty Polskiej S.A. Przemysława Sypniewskiego w sprawie podwyżek pensji i zmniejszenia rewirów. Swoje postulaty pocztowcy wysłali prezesowi już miesiąc temu. Jednak pozostały one bez odpowiedzi. Dlatego w czwartek, 19 stycznia listonosze spotykają się z władzami wadowickiego oddziału.

  

  Doręczyciele poczty chcą podwyżek wynagrodzenia o 1000 złotych. Jak mówią dzisiaj początkujący listonosz dostaje około 1500 złotych na rękę. To niewiele więcej od minimalnej krajowej. Oprócz podwyżek domagają się także, aby zmniejszono im rejony, w których doręczają pocztę.

  

  

  Jak powiedział naszej redakcji rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A. Zbigniew Baranowski jutrzejsze rozmowy listonoszy z przedstawicielami kierownictwa poczty będą się toczyć w trybie wewnętrznym. Jednak jak zapewnia:

- Każda ze stron będzie miała okazję przedstawić swoje stanowisko.

  

  Jednocześnie listonosze od powodzenia czwartkowych rozmów uzależniają rozważenie zaostrzenia protestu, włącznie ze strajkiem.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane