Wydawnictwo Renoma

Do strażnicy po świeżym asfalcie, a do szkoły nowym chodnikiem

8 listopada 2017 13:52:15

  Blisko 300 tys. zł przeznaczył Powiat Wadowicki na kolejne inwestycje w gminie Tomice. W Zygodowicach wylano asfalt w pobliżu Domu Strażaka, a w Witanowicach wybudowano kolejny odcinek chodnika, dedykowany w szczególności uczniom chodzącym do tutejszej podstawówki.

  

Do strażnicy po świeżym asfalcie, a do szkoły nowym chodnikiem

  W centrum Zygodowic wymieniono blisko pół kilometra zniszczonej nawierzchni na ul. Głównej w pobliżu strażnicy. Poza nawierzchnią wyremontowano także pobocza oraz wykonano kilkanaście zjazdów do tutejszych posesji. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł aż 200 tys. zł i został zrealizowany w całości z budżetu Powiatu Wadowickiego.

- Dla Zygodowic to wyjątkowy rok, jeśli chodzi o powiatowe inwestycje drogowe. Niedawno oddaliśmy przecież do użytku również ponad 3-kilometrowy odcinek drogi Wyźrał – Ryczów, który niemal w połowie biegnie przez Zygodowice. Dwie najważniejsze ulice w tej małej miejscowości doczekały się zatem remontu – przypomina starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

  

  Z powiatowych inwestycji cieszą się także w Witanowicach. Tam dobiega końca budowa kolejnego, tym razem 350-metrowego odcinka chodnika na ul. Jana Pawła II, biegnącego w stronę tutejszej podstawówki. Całkowity koszt zadania, w ramach którego wybudowano także 150 metrów kanalizacji, wyniesie około 200 tys. zł. Ta inwestycja realizowana jest przy wsparciu gminy Tomice, która dołożyła ok. 100 tys. zł.

  

- Docelowo planujemy połączyć chodnikiem ul. Krakowską ze szkołą podstawową w Witanowicach tak, aby dzieci mogły bezpiecznie podążać tą trasą na lekcje – mówi Bartosz Kaliński.

  

  To nie koniec tegorocznych dobrych wiadomości dla mieszkańców gminy Tomice. Przypomnijmy, że we wrześniu br. starosta otrzymał pismo z Urzędu Marszałkowskiego o przyznaniu dotacji w wysokości miliona złotych na zabezpieczenie „piekielnego osuwiska” na ul Floriańskiej w Tomicach. W ramach inwestycji na długości 80 metrów zostanie wyremontowany również asfalt, wzdłuż którego powstanie chodnik oraz pobocza i bariery. Realizacja tego przedsięwzięcia zaplanowana jest w przyszłym roku.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane