PAP Koronawirus

Powiat Wadowice: 181 osób na kwarantannie

23 marca 2020 19:12:20
Powiat Wadowice: 181 osób na kwarantannie

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, iż aktualnie  w powiecie wadowickim nie ma żadnego potwierdzonego laboratoryjnie przypadku zakażenia koronawirusem. W kwarantannie domowej przebywa 181 osób, a w miejscu  kwarantanny  zbiorowej  w Kalwarii Zebrzydowskiej - 11 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 192 osoby.

  
  Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.

   
  Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane