PAP Koronawirus

Koronawirus w powiecie wadowickim. Zakaz wychodzenia z domu

24 marca 2020 17:18:16

  Koronawirus dotarł na teren powiatu wadowickiego. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV2 u trzech osób z terenu powiatu wadowickiego. Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi przypadkami.

  

Koronawirus w powiecie wadowickim. Zakaz wychodzenia z domu

  Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego poinformowało, że przeprowadzone w dniu 24 marca 2020 roku badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u trzech osób z terenu powiatu wadowickiego.

  Koronawirusa wykryto o kobiety i mężczyzny w sile wieku. Oboje czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej. Ponadto koronawirusa twierdzono również u kobiety w sile wieku, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

    

  Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński poinformował, że wśród trójki osób z terenu naszego powiatu, których dopadł koronawirus, nie ma mieszkańców gminy Wadowice.

  Według jednego z lokalnych portali internetopwych, koronawirus dotknął mieszkanców Brzeźnicy oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

    

   Od 25 marca br. rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę niezbędnymi sytuacji, takimi jak na przykład wyście do pracy, sklepu, apteki czy do lekarza.

  Wprowadzane są też ograniczenia dotyczące zgromadzeń do absolutnego minimum. Na zewnątrz nie powinny się poruszać razem więcej niż dwie osoby.

  Wprowadzane są też ograniczenia dotyczące korzystania z komunikacji publicznej, w tramwajach, autobusach, czy busach. We wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być zachowany dystans miedzy osobami.

  Ograniczenia dotyczące przemieszczania się osób mają obowiązywać do 11 kwietnia 2020 roku.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane