Bierzmowanie w Bazylice

11 kwietnia 2015 16:26:28

Młodzież trzecich klas gimnazjum z parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach przyjęła w czwartek Sakrament Bierzmowania.

Bierzmowanie w Bazylice

  To był wielki dzień dla młodzieży zgromadzonej w Bazylice pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach. W tym dniu ks. Infułat Jakub Gil udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z tej parafii.

W czwartek 9 kwietnia br. ks. infułat przewodniczył Mszy św. celebrowanej wraz z proboszczem papieskiej parafii ks. dziekanem Stanisławem Jaśkowcem oraz księżmi z dekanatu Wadowice Północ.

W wygłoszonej homilii ks. infułat Jakub Gil zwrócił się do młodzieży, że po to przyjmują Sakrament Bierzmowania nadany przez Ducha Świętego w imię Jezusa Chrystusa, aby chodzili drogami Chrystusa, drogami Bożymi.

   

 

   

   Sakrament Bierzmowania jest aktem dojrzałości chrześcijańskiej. Przyjmowany jest tylko raz w życiu i nierozerwalnie wiąże się on z darami Ducha Świętego, które przelewane są na młodzież przyjmującą Sakrament Bierzmowania. Są to: Dar mądrości, Dar rozumu, Dar rady, Dar męstwa, Dar umiejętności, Dar bojaźni Bożej,  Dar pobożności.

 

  W wadowickiej bazylice Sakrament Bierzmowania przyjęło 111 osób - dziewcząt i chłopców z trzecich klas gimnazjum z wadowickich szkół przy ul. Sienkiewicza i ul. Słowackiego oraz kilka osób ze szkół ponadgimnazjalnych.

 

  Na obrzęd bierzmowania skład składa się namaszczenie olejem Krzyżma znaku krzyża na czole bierzmowanego oraz błogosławieństwo bierzmowanego, który do sakramentu przystępuje ze świadkiem. Bierzmowany obiera sobie też nowe imię swego patrona.

   Jak ważna jest  Trzecia Osoba Boża, niech świadczy cytat z wypowiedzi  Metropolity Ignatiosa z ekumenicznego zjazdu w Uppsali w 1968 roku:

Bez Ducha Świętego Bóg jest daleki, Chrystus jest przeszłością, Ewangelia martwą literą, Kościół tylko organizacją, władza panowaniem, posłannictwo propagandą, kult przywoływaniem wspomnień, a postępowanie po chrześcijańsku moralnością niewolników”.

Po Mszy św. grupy prowadzone przez poszczególnych księży zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z ks. infułatem Jakubem Gilem. (kk)Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane