Wadowicki Festiwal Książki

Noworoczna Msza na Groniu Jana Pawła II

4 stycznia 2017 08:56:06

  Noworoczna Msza św. sprawowana była na Groniu św. Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Uczestnicy liturgii, wśród których były m.in. całe rodziny, podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.

  

Noworoczna Msza na Groniu Jana Pawła II

  1 stycznia 2017 roku w południe nabożeństwo dla okolicznych mieszkańców, pielgrzymów i turystów odprawił w „Kaplicy Ludzi Gór” kapelan przewodników turystycznych z archidiecezji katowickiej, ks. dr Piotr Wenzel – proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej-Wirku. Kapłan posługuje także w Stowarzyszeniu św. Filipa Nereusza.

  Ks. Wenzel w kazaniu przypomniał, że w orędziu na 50. Światowy Dzień Pokoju papież Franciszek wskazał, jak odnaleźć pokój serca. „Pokazuje też jak naprawić to, co potrzaskane. Całe orędzie do tego zmierza. Pokazać drogę do Pokoju. Wyszliśmy w góry, aby odnaleźć pokój serca. Dziś do tego naszego wyjścia i szukania dołączmy rozważanie słów papieża, bo gdzie jak gdzie, ale to na Groniu słowa każdego papieża zawsze były ważne i zapadały w nasze serca” – zauważył koordynator programu „Światło w Familoku”.

  Duchowny za Franciszkiem wskazał na Dobrą Nowinę, jako prawdziwe lekarstwo wobec przemocy nękającej ludzkość . „Jezus również żył w czasach przemocy. Nauczał, że prawdziwym polem bitwy, na którym mierzą się ze sobą przemoc i pokój, jest ludzkie serce” – dodał kapłan, przybliżając myśl papieża z orędzia.

  Wezwał też, by nie zamykać drzwi naszych serc. „Jesteśmy wezwani w 2017 roku do wejścia na drogi pokoju przez bycie razem, i miłowanie się nawzajem oraz wrażliwość by nie przegapić okazji do dobrego słowa, uśmiechu, każdego małego gestu, zasiewającego pokój i przyjaźń, a przez rękodzieło miłosierdzia do odnalezienia własnego pokoju i dzielenia się nim” – zaapelował.

  Modlitewnemu spotkaniu towarzyszyła słoneczna, choć mroźna pogoda. Uczestnicy, wśród których byli m.in. członkowie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Chrzanowa i  PTTK Oddział  Ziemi Oświęcimskiej, którzy tradycyjnie, rozpoczynają na Groniu Jana Pawła II sezon turystyczny. Uczestnicy  liturgii mogli podziwiać doskonale widoczną panoramę Pasma Babiogórskiego, a nawet Tatr.

Robert Karp

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane