Magowie w Wadowicach

6 stycznia 2017 17:01:30

  Barwny orszak Trzech Króli, przy wtórze kolęd przeszedł ulicami Wadowic z Karmelu na rynek przed bazylikę. Tradycja radosnego obchodzenia chrześcijańskiego święta Objawienia Pańskiego na stałe wpisała się w pejzaż papieskiego miasta.

  

Magowie w Wadowicach

  W święto Objawienia Pańskiego, jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich,  Kacper, Melchior i Baltazar przemaszerowali w królewskim orszaku ulicami Wadowic. Trzem monarchom towarzyszyła Święta Rodzina, aniołowie i mieszkańcy Wadowic.

  

  

  Organizatorami radosnego przeżywania Święta Trzech Króli była m.in. parafia pw. Ofiarowania NMP z księdzem Januszem.

  Barwny orszak trzech monarchów przebył trasę od Klasztoru Na Górce do wadowickiej bazyliki. Monarchom towarzyszyła Święta Rodzina, aniołowie, grupy kolędników z gwiazdą oraz mieszkańcy Wadowic.

  Na Placu Jana Pawła II trzej królowie wręczyli Małemu Jezusowy dary: mirrę, kadzidło i złoto. Mimo ostrego mrozu, w obchodach Święta Trzech Króli wzięła udział spora liczba wiernych.

  Zwieńczeniem uroczystości był udział uczestników wydarzenia południowej Mszy św. w Bazylice Ofiarowania NMP.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane