Monarchowie w lanckorońskim Betlejem

6 stycznia 2017 18:44:23

  Kacper, Melchior oraz Baltazar przybyli do lanckorońskiego Betlejem, aby pokłonić się Nowonarodzonej Dziecinie.

  

Monarchowie w lanckorońskim Betlejem

  Trzej Monarchowie, Kacper, Melchior i Baltazar przybywając od wschodu, podążyli ul. Świętokrzyską na lanckoroński rynek, aby pokłonić się Bożej Dziecinie, która wraz ze świętą rodziną przebywała w Betlejemskiej Szopie. W drodze do lanckorońskiego Betlejem monarchowie zatrzymali się na chwilę u króla Heroda.

   

  

  Orszak Trzech Króli przybył na lanckoroński rynek już po raz piąty. Pomysłodawczynią zorganizowania w Lanckoronie uroczystości Trzech Króli jest Katarzyna Łukasiewicz, radna gminy Lanckorona, dzięki której zorganizowano przemarz Orszaku Trzech Króli ulicami Lanckorony. Organizatorami uroczystości były Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie.

  W barwnych uroczystościach Święta Trzech Króli uczestniczyli m.in. wójt gminy Tadeusz Łopata, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Frączek, mieszkańcy oraz goście gminy Lanckorona. Uroczystość uświetnił występ kapeli „Hajduki” z Zubrzycy.

  Podczas radosnego świętowania Objawienia Pańskiego była również jedyna, niepowtarzalna okazja zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z monarchami. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane