Wydawnictwo Renoma

W 39. rocznicę wyboru papieża

16 października 2017 12:57:30

  Spektaklem teatralno-filmowym „Brat naszego Boga” Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach uczci 39. rocznicę wyboru wadowiczanina kard. Karola Wojtyły na papieża. Wcześniej, świętując tę rocznicę, w Wadowicach odbyły się spotkania i koncerty.

  

W 39. rocznicę wyboru papieża

  W dzień 16 października br., dokładnie w 39 lat po niezwykłym, pełnym wzruszeń, wielkim wydarzeniu, jakim był wybór wadowiczanina kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową, w Wadowicach odbędzie się przedstawienie „Brat naszego Boga”.

  Spektakl teatralno-filmowy został wyreżyserowany przez Artura Dziurmana na podstawie dramatu Karola Wojtyły.

  Spektakl odbędzie się w sali teatralnej Domu Katolickiego przy Placu Jana Pawła II 1 o godz. 17.00.

   

Wstęp wolny.

   

  W ramach obchodów 39. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Następcę św. Piotra, z inicjatywy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II odbyły się wcześniej w Wadowicach: spotkanie i koncert.

  W piątek miało miejsce spotkanie pod patronatem JE kard. Stanisława Dziwisza „Tajemnice Fatimy – w roku 100. rocznicy objawień fatimskich”. Natomiast w sobotę w Bazylice Ofiarowania NMP odbył się koncert „Ave Maria z różnych stron świata”.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane