Ekstremalna Droga Krzyżowa

24 marca 2018 17:02:36

   Ponad 1300 uczestników wzięło w tym roku udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej organizowanej w Andrychowie. Pątnicy rozpoczęli drogę krzyżową Mszą Świętą i błogosławieństwem ordynariusza  diecezji bielsko-żywieckiej bp Romana Pindla.

   

Ekstremalna Droga Krzyżowa

 W naszym regionie Ekstremalna Droga Krzyżowa z roku na rok cieszy się coraz wiekszą popularnością. Co roku przybywa chętnych, którzy chcą przeżyć coś wyjątkowego. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2015 roku, w tym roku to już czwarta edycja tego wspaniałego wydarzenia.

Sztab Organizacyjny EDK w Andrychowie w tym roku przygotował aż 9 tras, które liczyły od 23 do 50 km. Wszystkie zaczynały się w Andrychowie, a kończyły w Wadowicach, Rychwałdzie lub Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasy przebiegały przez wiele miejscowości m.in. Tomice, Wieprz, Frydrychowice, Radoczę, Witanowice, Roków, Babice, Wysoką, Barwałd, Zagórnik, Kaczynę, Łękawicę, Stryszów, Świnną Porębę czy Rzyki.

 W EDK chodzi przede wszystkim o pokonanie własnych słabości, jak mówią uczestnicy, to wielkie wyzwanie przejść w nocy kilkadziesiąt kilometrów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i świetle latarki. Na pątników czekało wiele trudności: strome podejścia, potoki, błoto, mgła czy śliskie zejścia.

{{gallery_44695}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane