Wielkanocne tradycje w Brzeźnicy

26 marca 2018 21:57:07

  W Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy dało się odczuć świąteczną atmosferę. Wszystko to za sprawą uroczystego spotkania przedświątecznego "Tradycja Stołu Wielkanocnego", które w tym roku odbyło się w Brzeźnicy.

  

Wielkanocne tradycje w Brzeźnicy

  Stowarzyszenie "Nowoczesna Gospodyni", Wójt Gminy Brzeźnica oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy byli organizatorami uroczystego spotkania przedświątecznego Tradycja Stołu Wielkanocnego - Lokalne Tradycje Kulinarne, które odbyło się 24 marca 2018 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

  W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Józef Brynkus, wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos, sekretarz gminy Brzeźnica Barbara Klęczar, radni powiatowi, przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica Jadwiga Kozioł wraz z radnymi gminnymi,

  Na wielkanocnych stołach, które zapełnione świątecznymi potrawami poświęcił ks. kanonik Adam Lenart,  można było znaleźć dosłownie wszystko, co kojarzy się z Wielkanocnymi Świętami. Były m.in.: jajka pod różnymi postaciami, sałatki, pasztety, kiełbasy, wędliny, rolady, mazurki, ciasta oraz domowej roboty nalewki.

  Wszystko to za sprawą Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji pozarządowych działających na terenie gmin Brzeźnica.

  W części artystycznej wystąpili: Zespół „Czerwone Korale” oraz Konrad Janus, a przedświąteczne spotkanie zwieńczyła degustacja potraw regionalnych.

{{gallery_44699}}

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane