Tradycja Wielkanocna w Gminie Spytkowice

31 marca 2018 07:25:56

  Okazja do zapoznania się z dziedzictwem i bogatą tradycją związaną ze Świętami Wielkanocnymi w gminie Spytkowice była w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. W Wiejskim Domu Kultury w Ryczowie zorganizowane zostało przedświąteczne spotkanie „Tradycja Wielkanocna”.

  

Tradycja Wielkanocna w Gminie Spytkowice

  W kalendarzu ważnych imprez w gminie Spytkowice na stałe wpisało się spotkanie z tradycją Świąt   Wielkanocnych.  W tym roku gminna impreza „Tradycja Wielkanocna” została zorganizowana 24 marca w Wiejskim Domu Kultury.

  W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, m.in.: Ryszard Papanek - Wójt Gminy Spytkowice (powiat nowotarski) wraz z delegacją, Ryszard Mróz - Radny Powiatu Wadowickiego, Jerzy Piórowski - Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice oraz radni Rady Gminy, Anna Przejczowska - Sekretarz Gminy, Mirosław Rzońca - Kierownik Posterunku Policji w Spytkowicach, sołtysi, dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, min. Cecylia Lang - Przewodnicząca Stowarzyszenia Akolada z Izdebnika wraz z delegacją.

  Na tegorocznym spotkaniu byli z nami również Kierownik WZT w Spytkowicach Michał Latko oraz podopieczni tego warsztatu, którzy przywieźli ze sobą piękne ozdoby wykonane własnoręcznie i prezentowali je na kiermaszu.

  Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian oraz goście w swoich wystąpieniach dziękowali za podtrzymywanie regionalnych tradycji, gratulowali efektów pracy, które mogliśmy oglądać w czasie tej uroczystości, ponadto złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

{{gallery_44701}}

  W części artystycznej uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać koncertu Chóru Klarnetowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach prowadzonego przez Bartłomieja Kozinę oraz występu  Scholi Coram Deo et hominibus ze Skoczowa prowadzonej przez Katarzynę Kozinę.

  Po muzycznej uczcie przyszedł czas na degustację. Różnorodność potraw i ciast była bardzo duża, a więc na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Panie z roku na rok zaskakują nas swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane