Prymat dla szkoły w Radoczy

24 maja 2018 15:39:49

  W Zespole Szkół im. św. Jana Pawła II w Radoczy Przechodnia Statuetka Prymatu znalazła godne miejsce, tak jak  od  wielu lat nasz Patron - św. Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w  naszych sercach.

  

Prymat dla szkoły w Radoczy

  Statuetka Prymatu przedstawia św. Jana Pawła II błogosławiącego uczniowi, a więc każdemu z nas, którzy czujemy się Jego uczniami, którzy pragniemy iść Jego śladami, propagować Jego naukę i szerzyć kult naszego Rodaka.

  Nasz Zespół Szkół od osiemnastu lat czyni to na wiele sposobów, m.in. aktywnie uczestnicząc w organizacji corocznego Zlotu Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach dla uczczenia kolejnych urodzin Wielkiego Polaka.

  I właśnie za to zostaliśmy uhonorowani tą zaszczytną nagrodą, która przywędrowała do nas aż z Dominowa, a przywieźli ją w pielgrzymce rowerowej do Wadowic rodzice uczniów Szkoły Podstawowej.

  Radość to dla nas tym większa, że otrzymaliśmy ją w roku poprzedzającym uroczystości związane z 20 rocznicą nadania Zespołowi Szkół CKU imienia  Jana Pawła II. Z tej to okazji planujemy oddanie Izby Pamięci Św. Jana Pawła II, w której będzie można podziwiać eksponaty i pamiątki związane z osobą Świętego Patrona, z Jego pielgrzymkami, szczególnie do naszej ojczyzny, pamiątki lokalne wydane na okoliczność wizyt Ojca Świętego w Wadowicach, bądź też ważnych wydarzeń w życiu Kościoła w czasie trwania Jego pontyfikatu.  

  Stąd też prośba do naszych Czytelników – jeśli Państwo dysponujecie takimi pamiątkami, a chcielibyście je przekazać, chętnie przyjmiemy taki dar, który niewątpliwie ubogaci naszą ekspozycję i pomoże jeszcze skuteczniej przybliżyć młodym ludziom postać Patrona Szkoły. Wiemy, że na pewno dla Państwa są to ważne pamiątki, a mogą to być np. zdjęcia z opisem czy osobiste wspomnienia ze spotkań ze św. Janem Pawłem II.

  Wierzymy, że otrzymany z rąk JE ks. biskupa Romana Pindla Prymat, jest wyrazem prawdziwej opieki naszego Patrona, jakiej doświadczamy na co dzień.

 

Jako Szkoła łącząca tradycję z nowoczesnością będziemy kultywować wdzięczną pamięć o naszym Patronie i wychowywać pokolenia młodych w oparciu o Jego naukę.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane