Konfesjonały z klimatyzacją!

2 sierpnia 2018 15:22:11

  Już wiemy, gdzie można spędzić upalne dni tego lata... W konfesjonale w kalwaryjskim klasztorze. Ojcowe Bernardyni zamontowali w konfesjonałach klimatyzację!

   

Konfesjonały z klimatyzacją!

  Do klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej ojcowie Bernardyni sprowadzili sześć nowych konfesjonałów, takich z wyższej półki. Konfesjonały zamontowane w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej wykonane zostały przez włoską firmę specjalizującą się w produkcji wyposażenia świątyń. Są dźwiękoszczelne, typu szafowego, dostosowane do wystroju bazyliki według wskazań konserwatora zabytków. I co ważne, są wyposażone w klimatyzację oraz ogrzewanie, wykorzystywane w zależności od pory roku.

- Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem - wyjaśnia kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa.  

   

  Na tegoroczne upały klimatyzacja,  to strzał w dziesiątkę. Problem może się pojawić, gdy w upalne dni wierni korzystający w kalwaryjskiej bazylice z sakramentu pokuty, nie będą chcieli wychodzić z klimatyzowanego konfesjonału już po otrzymaniu od spowiednika rozgrzeszenia...

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane