Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklistów

25 sierpnia 2018 20:13:12

  Grupa „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz dziesiąty  zorganizowała Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami św. Jana Pawła II. Było to więc jubileuszowe spotkanie jeźdźców na stalowych rumakach.

  

Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklistów

  W sobotę, 25 sierpnia br. w Wadowic wyruszyła na Kalwarię Jubileuszowa X Pielgrzymka Motocyklistów. Tym razem jednak start nie odbył się, jak zwykle z wadowickiego rynku, który jest w remoncie, tylko z Placu Kościuszki.

  Liczna grupa motocyklistów przemierzyła drogą krajową szlak z Wadowic do Kalwarii Zebrzydowskiej, by w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym uczestniczyć we Mszy św., sprawowanej przez kapelana motocyklistów, ks. Tomasza Steca.

  Podczas liturgii homilię wygłosił ojciec Eliasz z Pragi, który zwrócił uwagę na wspólnotę pasji podróżowania, wspólnych wyjazdów i wspólnych powrotów.

  

  

W pielgrzymce uczestniczyło blisko tysiąc motocyklistów, którzy swoje podróżowanie na stalowych rumakach zawierzyli Matce Bożej Kalwaryjskiej.

  Pomysłodawcami Pielgrzymki Motocyklistów śladami Jana Pawła II są miłośnicy jednośladów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy skupiają się w grupie o wymownej nazwie „Zawsze wolni”.

  Pierwsza pielgrzymka odbyła się w 2008 roku, wówczas uczestniczyło w niej około 300 motocyklistów, później było ich już 500 później ponad 700, w kolejnych pielgrzymkach uczestniczyło już około tysiąc motocyklistów.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane