Będzie kiermasz i Wigilia u Wojtyłów

1 grudnia 2018 16:54:19

  Tegoroczna edycja bożonarodzeniowego wydarzenia na Placu Jana Pawła II odbędzie się w dniach 14 - 24 grudnia. 

  

Będzie kiermasz i Wigilia u Wojtyłów

  Poprzednie Jarmarki cieszyły się ciepłym odbiorem wśród mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto oraz dużą popularnością  wśród  wystawców.

  Nasze wydarzenie, to nie tylko urokliwe stoiska, ale również szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie nie zabraknie bogatego programu artystycznego: wspólnego kolędowania, wizyty Świętego Mikołaja, występów dzieci oraz ciekawych konkursów z nagrodami. Wadowicki rynek rozświetlą świąteczne dekoracje i odwiedzi nas mnóstwo bajkowych postaci.

  Domki handlowe, gdzie znajdziecie Państwo między innymi wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne czy produkty regionalne, otwarte będą codziennie w godzinach 9.00 – 17.00.

   

14 - 24 grudnia

- domki handlowe otwarte w godzinach 9.00 – 17.00

   

16 grudnia (niedziela)

14.00 koncert świąteczny Szkoły Muzycznej YAMAHA

15.00 Wigilia u Wojtyłów*

15.30 Świąteczny Spektakl Teatralny – „Dziadek do orzechów” zakończony przybyciem Świętego Mikołaja

   

17 – 21 grudnia (poniedziałek – piątek)

11.00 – 14.00 występy dzieci z gminnych przedszkoli / szkół

16.00 – 17.00 bajkowo – świąteczne zabawy dla dzieci z nagrodami:

- poniedziałek: Anna, Elza , Olaf z Krainy Lodu opowiedzą o swojej tradycji świątecznej i zatańczą z dziećmi do świątecznej piosenki

- wtorek: Myszka Miki, Myszka Mini i Elf opowiedzą dzieciom o tym że nie wolno kłamać, przeprowadzą świąteczną zabawę

- środa - nikt na świecie nie zna się lepiej na świętowaniu niż troll Poppy, który opowie po co obchodzimy święta i jak cenny jest czas spędzony z bliskimi

- czwartek - Królowa Śniegu porozmawia z dziećmi na temat zimowej pory roku oraz tego co w niej jest przyjemnego, przeprowadzi zimową zabawę

- piątek – wszystkie postacie zapraszają do wspólnego kolędowania, rozstrzygnięcia konkursu głównego dla dzieci i wręczenia nagród 

   

*Wigilia u Wojtyłów to przede wszystkim świąteczne spotkanie mieszkańców ale również zbiórka charytatywna odbywająca się dzięki wsparciu lokalnych cukierników i restauratorów, którzy nieodpłatnie przygotowują i dostarczają świąteczne potrawy.

  Tegoroczna zbiórka ma na celu wsparcie rehabilitacji małej Wiki, która boryka się z mózgowym porażeniem dziecięcym - czterokończynowym niedowładem spastycznym. Wstęp jest otwarty, uczestnicy w zamian za datki (od 5zł wzwyż) otrzymują kupony wymienne na świąteczne potrawy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu i dzielenia się świąteczną radością!

FOTO: Archiwum

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane