Górale przywieźli choinkę do Domu Jana Pawła II

19 grudnia 2018 20:01:14

  Okazała jodła z Doliny Chochołowskiej trafiła do mieszkania Wojtyłów w wadowickim Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

  

Górale przywieźli choinkę do Domu Jana Pawła II

  Na kilka dni przed Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach zapanowała już prawdziwie świąteczna atmosfera. Do rodzinnego miasta św. Jana Pawła II delegacja zakopiańczyków przywiozła okazałą choinkę. Drzewko stanęło w salonie mieszkania Wojtyłów. Do Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II choinka trafiła z Doliny Chochołowskiej.

- Piękna jodła pochodzi spod samych Tatr, rosła na poziomie około 1000 m n.pm - poinformował Jan Piczura ze Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.

  Delegacji z Zakopanego, w skład której wchodzili m.in. starosta tatrzański Piotr Bąk oraz burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, towarzyszyły dzieci w strojach regionalnych oraz góralska kapela.

  Wśród gości uczestniczących w przedświątecznym spotkaniu w papieskim domu byli m.in. starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, radni Małopolskiego Sejmiku wojewódzkiego Filip Kaczyński oraz Rafał Stuglik, dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec.

  Wszystkich gości przywitał dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II ks. Jacek Pietruszka.

  Przy śpiewie i muzyce w wykonaniu góralskiej kapeli dzieci oraz goście ubrali choinkę ozdobami, wykonanymi w ramach przeprowadzonych w papieskim muzeum warsztatów „Święta z Lolkiem”.

  Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula przekazał świąteczne życzenia oraz pozdrowienia z Zakopanego dla wszystkich mieszkańców papieskiego miasta.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane