Ogień z Betlejem w Wadowicach

26 grudnia 2018 19:19:03

  Również w 2018 roku zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej zadbali o to, by Ogień z Betlejem trafił przed świętami do mieszkańców Wadowic i okolic. Uroczystość przekazania miała miejsce w niedzielę 23 grudnia br. podczas Mszy Św. w kościele św. Piotra Apostoła.

  

Ogień z Betlejem w Wadowicach

  Tego wieczoru rozdano blisko 300 lampionów ze Światłem, by światło z Betlejem mogło palić się podczas wieczerzy wigilijnej. Zuchy i harcerze specjalnie na tą okazję przygotowali dla wszystkich słodkie upominki (prawie 500 paczuszek ze świątecznymi piernikami), które po Mszy św. rozdawano  na placu przed kościołem, radośnie śpiewając.

  Tradycją jest, że wędrówce BŚP przyświeca konkretne hasło. W tym roku jest to „Światło, które łączy”. W tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju zwracano uwagę na to, co nas łączy i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym. Tak wiele mamy wspólnego, że dzięki temu jesteśmy Braćmi. Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju, szukamy tego, co nas łączy.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane