Wicepremier Beata Szydło na Spotkaniu Noworocznym w Kalwarii Zebrzydowskiej

15 stycznia 2019 11:35:09

  Wicepremier Beata Szydło oraz sekretarz stanu, szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski uczestniczyli w niedzielnym Okręgowym Noworocznym Spotkaniu członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Uczestników spotkania gościli ojcowie Bernardyni z kalwaryjskiego sanktuarium.

  

Wicepremier Beata Szydło na Spotkaniu Noworocznym w Kalwarii Zebrzydowskiej

  W Sali Wyższego Seminarium Duchownego oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 13 stycznia br. odbyło się Okręgowe Noworoczne Spotkanie członków i Sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Okręg wyborczy nr 12 (chrzanowski) obejmuje pięć powiatów: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, wadowicki i suski.

  Spotkanie w sali WSD oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej poprzedziła Msza św. sprawowana w kalwaryjskiej bazylice przez kustosza sanktuarium o. Konrada Cholewę. Słowo Boże wygłosił proboszcz kalwaryjskiej parafii i dziekan dekanatu ks. kanonik Wiesław Cygan.

   

  Wszystkich uczestników Okręgowego Noworocznego Spotkania członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości przywitał Prezes Zarządu Okręgowego PiS Poseł na Sejm RP Marek Polak, który podziękował gospodarzowi kustoszowi o. Konradowi Cholewie za możliwość zorganizowani tego Noworocznego Spotkania.

  W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wicepremier Beata Szydło, sekretarz stanu - szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, parlamentarzyści: senator RP Andrzej Pająk, posłowie na Sejm RP: Ewa Filipiak,  Zbigniew Biernat i Sławomir Hajos, wicewojewoda Zbigniew Starzec, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński, Rafał Stuglik oraz Rafał Kosowski, gospodarz spotkania kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gwardian ojciec Konrad Cholewa, dziekan dekanatu andrychowskiego ks. prałat Stanisław Czernik, dziekan dekanatu kalwaryjskiego ks. kanonik  Wiesław Cygan, dziekan dekanatu Wadowice Północ ks. kanonik Zbigniew Bizoń, rektor Collegium Marianum w Kleczy Dolnej ks. Sylwester Fiećko, ks. proboszcz Paweł Łukaszka, starosta powiatu wadowickiego Eugeniusz Kurdas, wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec, przewodnicząca Rady Powiatu Wadowickiego Zofia Kaczyńska, starosta powiatu suskiego Józef Bałos, wicestarosta powiatu suskiego Zbigniew Hutniczak, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Kubień, wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, wójt gminy Stryszów Szymon Duman, wójt gminy Pcim Piotr Hajduk.

   

  

  Szczególne podziękowanie poseł Marek Polak złożył Małopolskiej Wicekurator Halinie Cimer oraz radnemu Rady Powiatu Wadowickiego Markowi Cimerowi za zaangażowanie w organizację noworocznego spotkania w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poseł podziękował również wszystkim za zaangażowanie i udział w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, za pracę w komisjach wyborczych.

  Z kolei minister Krzysztof Szczerski przekazał wszystkim uczestnikom kalwaryjskiego spotkania pozdrowienia i noworoczne życzenia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podczas swojego wystąpienia szef gabinetu Prezydenta RP mówił o tym, że wkroczyliśmy w rok wyborów. Będzie się decydowało, kto będzie rządził w Polsce oraz jaki będzie można mieć wpływ i współudział na to, kto będzie rządził w Europie.

- Ten rok wyborów, żeby był dla nas dobrym rokiem, to musi być rokiem jedności, rokiem wspólnej pracy - podkreślił Krzysztof Szczerski.

    

  

  Na spotkanie z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości wicepremier Beata Szydło dotarła z lekkim opóźnieniem. Było to spowodowane udziałem Pani wicepremier w podobnym spotkaniu opłatkowym w Krakowie.

  Wicepremier Beata Szydło złożyła wszystkim uczestnikom spotkania życzenia noworoczne. Podsumowała również dotychczasową pracę obozu rządzącego na rzecz Polaków i polskich rodzin.

- Przeszliśmy ze sobą trudną i daleką drogę, ale udało nam się dotrzeć do miejsca, które możemy z dumą powiedzieć, że było warto. Dlatego, że już od blisko czterech lat jest w Polsce realizowany program, który wyszedł na przeciw oczekiwaniom Polaków. Program, który pozwolił nam przywrócić godność polskim rodzinom, który pozwolił nam stworzyć bezpieczną, dobrą ofertę życia w naszym państwie, która pozwala na to, żeby Polska szybciej się rozwijała. Jesteśmy dumni z tych osiągnięć, które tez państwo macie okazję poznawać,

Najważniejszym celem, który postawiliśmy przed sobą  była poprawa życia przeciętnego polskiego obywatela, przeciętnej polskiej rodziny. I to jest realizowane - powiedziała podczas spotkania wicepremier Beata Szydło, która dodała również, że Prawo i Sprawiedliwość jest na początku drogi. Reformy, które zostały rozpoczęte, będą wymagały kontynuowania. Zwróciła też uwagę, że przy ewentualne zmianie władzy część tych dobrych zmian byłaby wycofana.

  Noworoczne spotkanie było również okazją dla uczestników do przełamania się opłatkiem, złożenia sobie noworocznych życzeń. Była też okazja, aby przedstawiciele Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej z dyrektorem Zbigniewem Stradomskim przekazali wicepremier Beacie Szydło rękodzieła wykonane przez uczniów tej szkoły.

  Spotkanie uświetnił występ Chóru ze Skawiny pod dyrekcją Bogdana Ciapy oraz występ rodzeństwa Klary i Franciszka Wolaków, który zachwycił uczestników spotkania opłatkowego.  Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane