14. rocznica śmierci Jana Pawła Wielkiego

2 kwietnia 2019 09:06:56

  To już 14 lat mija od chwili, gdy do Domu Ojca odszedł nasz rodak, Ojciec Święty Jan Paweł II Wielki.

  

14. rocznica śmierci Jana Pawła Wielkiego

  W sobotę 2 kwietnia o godz. 21.37 odszedł do Domu Pana nasz Ojciec Święty Jan Paweł II Wielki. Zmarł w swoim pokoju, do  końca był przytomny. W ostatnich minutach trzymał za rękę swojego współpracownika abpa Stanisława Dziwisza.

   

- O godzinie 21.37 nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca - oznajmił przez łzy arcybiskup Leonardo Sandri, zastępca watykańskiego sekretarza stanu, 60 tysiącom ludzi zebranych na modlitwie na placu św. Piotra. Ojciec Święty zmarł w swoim pokoju, do końca był przytomny w ostatnich chwilach trzymał za rękę swojego współpracownika, abpa Stanisława Dziwisza, a tuż przed śmiercią powiedział "Amen".

   W chwili śmierci przy jego łożu byli też ksiądz Mieczysław Mokrzycki, a także kardynał Marian Jaworski ze Lwowa, arcybiskup Stanisław Ryłko, ksiądz Tadeusz Styczeń, trzy polskie siostry sercanki wraz ze swą przełożoną siostrą Tobianą Sobódką i ekipa medyczna: osobisty lekarz papieża doktor Renato Buzzonetti wraz z dwoma lekarzami dyżurnymi i dwoma pielęgniarzami.


  Do rodzinnego miasta Papieża wiadomość o jego śmierci dotarła o godz. 22, akurat w tej właśnie chwili w bazylice ks. proboszcz Jakub Gil ogłaszał wigilię święta Bożego Miłosierdzia.

  Informacja przekazana wiernym spowodowała, że kilka tysięcy ludzi w bazylice i na Rynku zamarło, łzy zaczęły płynąć mimo woli. Krótko w tej chwili wszyscy byli połączeni głębokim żalem po stracie ukochanego Rodaka. Księża wyprosili ekipy telewizyjne z bazyliki, aby nie zakłócały podniosłej chwili.

  Wszyscy wierni zgromadzeni w wadowickiej bazylice oraz na rynku uklękli i przyjęli tę wiadomość w zupełnej ciszy. Z bazyliki rozległo się bicie dzwonów.

Foto: wieczór w Wadowicach 2 kwietina 2005 roku

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane