Zapraszają Papieża Franciszka o Wadowic

19 maja 2019 08:10:54

  Dzieci i młodzież podczas Ogólnopolskiego Spotkania Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach wykonała na wadowickim rynku wspólną fotografię, stanowiącą zaproszenie papieża Franciszka do Wadowic. Zaproszenie zostanie wysłane do Watykanu.

  

Zapraszają Papieża Franciszka o Wadowic

  Tradycyjnie w dniu urodzin św. Jana Pawła II do Wadowic zjeżdżają delegacje szkół, których patronem jest nasz rodak Jan Paweł II. Tak było i tym razem, 18 maja br. papieskie szkoły uczestniczyły w uroczystej Mszy św. której w wadowickiej bazylice przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

  Po Mszy św. kardynał Stanisław Dziwisz przekazał stauetkę Prymat szkół, przyznawany co roku innejs zkole za propagowanie myśli i nauczania św. Jana Pawła II. w tym roku Prymat trafił w rece ucznów Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni.

  Wcześniej dzieci i młodzież zebrali się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach, skąd w barwnym korowodzie przemaszerowali na Plac Jana Pawła II w Wadowicach. Tam delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika Jana Pawła II oraz zaprezentowano ciekawy program artystyczny.

  Wykonana została również wspólna fotografia - zaproszenie papieża Franciszka do Wadowic, które zostanie wysłane do Watykanu.

  Jednym z ostatnich elementów tegorocznego spotkania w papieskim mieście szkół imienia Jana Pawła II było wciągniecie na maszt flagi z insygniami papieskimi, jako symbolu otwarcia Jubileuszu setnych urodzin w Wadowicach Świętego Jana Pawła II.

  Po ceremonii wciągnięcia papieskiej flagi na maszt, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprosił wszystkich na poczęstunek ogromnym urodzinowym tortem na cześć Świętego z Wadowic Jana Pawła II.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane