Wyruszyli na Jasną Górę

14 lipca 2019 14:00:54

  „Rodzina Bogiem Silna” - pod takim hasłem wyruszyła z Wadowic Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wadowiccy pielgrzymi przed oblicze Czarnej Madonny dotrą w przed południem 19 lipca br.

  

Wyruszyli na Jasną Górę

  W niedzielny poranek 14 czerwca br. z Placu Jana Pawła II w Wadowicach wyruszyła 34. Piesza Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Wcześniej jasnogórscy pielgrzymi wzięli udział we Mszy św. w Bazylice Ofiarowania NMP, której przewodniczył dyrektor papieskiego muzeum w Wadowicach, ks. Jacek Pietruszka.

  Tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę z Wadowic do Częstochowy zorganizowano pod hasłem „Rodzina Bogiem Silna”. Około 180 pielgrzymów, których prowadzi  wikary wadowickiej parafii ks. Piotr Sałaciak, przez sześć dni przemierzać będzie utartym szlakiem przez Alwernię, Porębę - Żegoty, Żuradę, Olkusz, Bzów, Myszków-Nową Wieś, Wrzosową, by w piątek 19 lipca przed południem dotrzeć przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Tam pielgrzymujący zaniosą intencje, z jakimi wyruszyli na Jasną Górę z Wadowic.

  W Jasnogórskim Sanktuarium odprawiona zostanie Msza św., stanowiąca kulminację tegorocznej Pieszej Pielgrzymki. W piątek późnym popołudniem  pielgrzymi wrócą autokarami do Wadowic, przed kościół św. Piotra Apostoła.

  Ostatnim akcentem 34. Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na jasną Górę będzie przejście pielgrzymów z palcu przed kościołem św. Piotra do wadowickiej Bazyliki Ofiarowania NMP.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane