Hosanna w Bazylice

28 marca 2021 16:06:01

  Tym razem wewnątrz Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach miała miejsce uroczystość poświęcenia Palm Wielkanocnych. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zrezygnowano również z Procesji z Palmami po wadowickim rynku.

  

Hosanna w Bazylice

  Niedziela Palmowa w Wadowicach miała w tym roku odmienny przebieg uroczystości w parafii pw. Ofiarowania NMP. Zgodnie z wcześniejszymi wskazaniami Metropolita Krakowski zalecił w Niedzielę Palmową użycie uproszczonej drugiej formy obrzędów „Pamiątki wjazdu Chrystusa do Jerozolimy”, przewidzianej w polskiej edycji Mszału Rzymskiego.

  Ceremonia poświecenia Palm Wielkanocnych odbyła się tym razem wewnątrz Bazyliki, a nie jak w latach poprzednich na zewnątrz świątyni.   Zrezygnowano również z tradycyjnej Procesji z Palmami po Placu Jana Pawła II.

  Palma w tradycji Kościoła symbolizuje zarówno mękę jak i tryumf zmartwychwstania Jezusa oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej. W tradycji ludowej jest symbolem sił witalnych, życia, całorocznej odnowy roślin i zapowiedzią ich kwitnienia i owocowania.

  

Czytaj również Atrybut Niedzieli Palmowej

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane