Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

18 czerwca 2018 15:03:04

  Na stadionie sportowym w Ryczowie odbył się V Festiwal Orkiestr Dętych Doliny Karpia, który wpisał się w tym roku w uroczyste obchody Jubileuszu 90-lecie powstania Orkiestry Dętej w Ryczowie. Gminna Orkiestra Dęta w Ryczowie została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

  

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

  Pomysłodawcą pierwszego Festiwalu Orkiestr Dętych w gminie Spytkowice był wójt tej gminy Mariusz Krystian. Pierwsze dwie edycje Festiwalu miały miejsce w Ryczowie, a kolejne w Osieku i Palczowicach. Tegoroczny Festiwal wrócił do Ryczowa, a to za sprawą obchodów Jubileuszu 90-lecia tamtejszej Orkiestry Dętej.

  W Festiwalu, który nie miał charakteru konkursu, tylko prezentacji, wzięły udział: Orkiestra Dęta z Głębowic z kapelmistrzem Włodzimierzem Szymankiem, Orkiestra Dęta z Osieka z kapelmistrzem Leszkiem Górkiewiczem, Orkiestra Dęta z Polanki Wielkiej z kapelmistrzem Janem Jaroszem, Orkiestra Dęta z Zatora z kapelmistrzem Bartoszem Gacią, Orkiestra Dęta z Zygodowic z kapelmistrzem Danielem Mruczkiem oraz Jubilatka Orkiestra Dęta z Ryczowa z kapelmistrzem Szymonem Piątkiem.

   

  

  Na otwarcie V Festiwalu Orkiestr Dętych wszystkie orkiestry wykonały wspólnie utwór „Orkiestry Dęte”. W ramach Festiwalu odbył się też Jubileuszowy Koncert Orkiestry Dętej w Ryczowie, podczas którego wystąpiła gościnie Lena Czechowicz.

  Obchodząca jubileusz Gminna Orkiestra Dęta w  Ryczowie została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, wręczono również statuetki dla byłych i obecnych członków Gminnej Orkiestry Dętej w Ryczowie.

  Po części oficjalnej odbyły się występy zgłoszonych do udziału w Festiwalu Orkiestr Dętych z Doliny Karpia.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane