Atrakcje podczas Dni Kalwarii

25 czerwca 2018 13:25:00

  Zespół Zakopower w sobotę, a kabaret Ciach oraz gwiazda śląskiej sceny biesiadnej Teresa Werner w niedzielę, bawiły mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicznych miejscowości podczas tegorocznych Dni Kalwarii. W ostatni weekend wiele się działo w Kalwarii na scenie jak również poza sceną.

  

Atrakcje podczas Dni Kalwarii

  Podczas największej w okolicy imprezy, jaka miała miejsce w ostatni weekend, wiele się działo w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Gwiazdą pierwszego dnia tegorocznych Dni Kalwarii był folkowo-rockowy zespół Zakopower. Wcześniej na scenie zaprezentowały się najmłodsze muzyczne talenty z kalwaryjskiej gminy - laureaci Festiwalu Piosenki Polskiej oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej. Po nich na scenie pojawiły się: dobrze znany kalwaryjskiej publiczności zespół Hak i Przyjaciele oraz zespół 4 Dreamers – składający się z młodych chłopaków, finalistów I polskiej edycji programu „The Voice Kids”. Na zakończenie pierwszego dnia święta miasta  organizatorzy przygotowali zabawę taneczną.

  W niedzielę na scenie pojawiły się: Zespół Regionalny z Leńcz oraz Sami Swoi z Przytkowic, były występy formacji tanecznych z kalwaryjskiego Centrum Kultury, szczególnie oklaskiwano małe baletnice... Zagrały też: zespół ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Wadowic,  Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii oraz zatorski zespół Kiwi.

  Wieczorem sceną zawładnęły kabaret Ciach oraz gwiazda śląskiej sceny biesiadnej Teresa Werner.

  Dużo działo się również poza sceną. Wśród atrakcji znalazły się: pokazy karate oraz samoobrony, strzelnica ASG (repliki broni), wesołe miasteczko, indiańska strefa dziecięca, a w niej: tworzenie indiańskich pióropuszy oraz łapaczy snów, stoiska z kolorowymi warkoczykami, balonowymi zwierzakami i wodnymi tatuażami.

  Nie zabrakło również emocji sportowych. Organizatorzy zadbali bowiem o to, aby kibice mogli wspólnie na telebimie obejrzeć występ biało czerwonych na mundialu w Rosji.

  Imprezami towarzyszącymi tegorocznych Dni Kalwarii były: w sobotę I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym oraz w niedzielę Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Obie imprezy odbyły  się na terenie łowiska Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska ,,Stawy Czerna".

  Ponadto w niedzielę 24 czerwca na placu targowym odbył się II Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2018, który cieszył się dużym zainteresowaniem miłośników motoryzacji.

{{gallery_44749}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane