WP Prenumerata 2018

Wodne igrzyska na basenie

19 stycznia 2016 12:35:42

  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali na basenie w zawodach zorganizowanych przez powiat wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. 

  

Wodne igrzyska na basenie

  W Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach samorząd powiatu wadowickiego zorganizował Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych, Gimnazjadę dla uczniów gimnazjów oraz Liceliadę dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W sumie w zawodach wzięło udział kilkuset uczniów, spośród których 140 awansowało do etapu wojewódzkiego.

  Po zaciętych pojedynkach w wodzie do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży awans zdobyli następujący zawodnicy i drużyny:

   

WYNIKI

LICEALIADA ( dziewczęta):

Styl klasyczny:
1.Roman Barbara                           47,73                   I LO w Wadowicach
2.Bliżniak Aleksandra                     49,32                  I  LO w Wadowicach
3.Rajda Dominika                           51,87                   LO w Andrychowie
4.Sordyl Aleksandra                        51,87                  LO w Andrychowie
 
Styl grzbietowy:                              
1.Mieszczak Katarzyna                   42,29                   LO w Andrychowie
2.Smolarska Natalia                        44,81                  ZS nr 3 w Wadowicach 
3.Galas Olga                                   48.24                  ZS nr 3 w Wadowicach 
4.Mojska Paulina                             49,57                 ZS nr 3 w Wadowicach  
 
Styl dowolny:
1.Szczotka Karolina                        36,70                  LO w Andrychowie
2.Stanaszek Aleksandra                  37,40                  I LO w Wadowicach
3.Wiktor Dominika                           39,93                  ZS nr 3 w Wadowicach 
4.Ogiegło Dominika                         40,05                  ZS nr 3 w Wadowicach 
 
Styl delfin:
1.Czuba Alicja                                  36,32               ZS nr 3 w Wadowicach
2.Uznańska Karolina                        42,47               I LO w Wadowicach
3.Chachulska Monika                       46,92               ZSIPO w Kalwarii  

Sztafeta: 

1. LO w Andrychowie: (Głownia Zuzanna, Korpacka Karolina, Krawczyk Aleksandra, Mieszczak Katarzyna, Sordyl Aleksandra, Szczotka Karolina, Zaręba Aleksandra, Walusiak Magdalena) – czas drużyny: 5.41min.
2. I LO w Wadowicach: (Bliżniak Aleksandra, Czajkoeska Roksana, Kamińska Natalia, Roman Barbara, Skorupa Monika, Solak Natalia, Stanaszek Aleksandra, Uznańska Karolina - czas drużyny: 5.53,72

   

 

LICEALIADA (chłopcy) 

Styl klasyczny:

1.Graca Bartosz                       39,46           I LO w Wadowicach
2.Nowak Karol                         39,73           LO w Andrychowie
3.Prus Konrad                          42,58           LO w Andrychowie
4.Walczak Mateusz                  42,74            I LO w Wadowicach
 
Styl grzbietowy:
1.Guzdek Marcin                      34,17          ZS nr 3 w Wadowicach
 
Styl dowolny:
1.Kowalczyk Kacper                 28,36         ZS nr 3 w Wadowicach
2.Badach Adrian                       28,71         ZS nr 1 w Wadowicach
3.Walczak Kamil                       29,11         I LO w Wadowicach
4.Brzazgacz Karol                     30,14         LO w Andrychowie
 
Styl delfin:
1.Badan Dawid                        29,90         ZS nr 3 w Wadowicach
 
Sztafeta:
1. I LO w Wadowicach (Burliga Joachim, Drapa Roch, Graca Bartosz, Handzlik Karol, Józefowski Wojciech, Kwarciak Kamil, Walczak Kamil, Walczak Mateusz) - czas drużyny: 4.38,86
2. ZS nr 3 w Wadowicach: (Badan Dawid, Czarny Dawid, Guzdek Marcin, Kowalczyk Kacper, Krużlak Tomasz, Nowak Konrad, Słupski Szymon, Smętek Kamil, Sordyl Bartłomiej, Wądrzyk Michał) - czas drużyny: 4.45,35
3. LO w Andrychowie: (Brzazgacz Karol, Kamuda Jakub, Krzanak Arkadiusz, Maciejczyk Tomasz, Małysiak Michał, Marczyński Nikodem, Młynarski Filip, Nowak Karol, Prus Konrad, Siwek Michał) – czas drużyny: 4.46,58

    

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (dziewczęta)
 
Styl klasyczny:       
1.Filek Julia                         43,60 sekundy                SP nr 5 w Wadowicach
2.Kowalska Maja                  49,80                             SP nr 4 w Wadowicach
3.Gawlik Wiktoria                 54,32                            SP nr 5  w Wadowicach
 
Styl  grzbietowy:
1.Drzazga Emilia                    36,81                             SP nr 4 w Andrychowie
2.Węgrzyn Alicja                    42,70                             SP nr 1 w Wadowicach
3.Lach Klaudia                       47,56                             SP nr 1 w Wadowicach
 
Styl dowolny:      
1.Dyduch Martyna                  36,25                               SP nr 1 w Wadowicach
2.Rybska Aleksandra              36,54                               SP w Kleczy
3.Brózda Emilia                      36,73                                SP nr 5 w Wadowicach
 
Styl delfin:                        
1.Paczyńska Żaneta                59,42                               SP w Babicy

  

  

Sztafeta:
1.  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach: (Chowaniec Oliwia, Czapla Natalia, Hombesz Dominika, Kumorek Oliwia, Lach Klaudia, Paduchowska Natalia, Spisak Laura, Węgrzyn Aleksandra, Węgrzyn Alicja) - czas drużyny 6.37,94

   

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ( chłopcy )

 
Styl klasyczny:
1.Polak Bartosz                         41,55                     SP  2 w Andrychowie
2.Wacław Eryk                          45.93                     SP w Tłuczani
3.Burzej Michał                         51,34                     SP nr 4 w Andrychowie
 
Styl grzbietowy:                       
1.Pałosz Wiktor                        47,64                      SP nr 1 w Wadowicach
2.Guzik Mateusz                       51,62                     SP nr 1 w Wadowicach
3.Dimella Raffaella                  53,23                      SP nr 3 w Wadowicach
 
Styl dowolny:
1.Łączniak Samuel                  34,45                      SP nr 3 w Wadowicach
2.Bąk Maksymilian                   35.09                      SP nr 3 w Wadowicach
3.Skowronek Jakub                 36.47                      SP w Jaroszowicach

  

    

Sztafeta:
1. SP nr 1 w Wadowicach: (Bogacki Bernard, Chudy Filip, Guzik Mateusz, Hareńczyk Karol, Leńczowski Dominik, Paczyński Jakub, Pałosz Wiktor, Szczygieł Patryk, Tatar Maciej, Walczak Bartosz – czas drużyny:  6.12,43 min. 

   

 GIMNAZJADA  (dziewczęta)

 
Styl klasyczny:
1.Króliczek Żaneta                              44.00              Gim. nr 1  w Choczni
2.Adamus Kinga                                 47,20               Gim. w Brzeżnicy
3.Biegun Izabela                                47,43               Gim. w Sułkowicach
4.Szeliga Angelika                               48,10              Gim. w Kleczy

Styl grzbietowy:
1.Ignacyk Aleksandra                         38,90                Gim.w Brzeżnicy
2.Dryjak Joanna                                 41,41                 Gim. nr 1 w Andrychowie
3.Pałosz Zuzanna                              41,44                   Gim. nr 3 w Wadowicach
4.De Abgaro Zachariasiewicz Natalia  49,15              Gim. w Kleczy

Styl dowolny:
1.Szota Maja                                        33,68              Gim. w Ponikwi
2.Burzej Agnieszka                              36,50               Gim. nr 1 w Andrychowie
3.Suchanek Gabriela                           37,50               Gim.nr 1 w Choczni
4.Kachel Julia                                      37,60               Gim. w Ponikwi

Styl delfin: 

1.Romanowska Wiktoria                         51,74               Gim. w Jaroszowicach

  

  

Sztafeta:
1. Gimnazjum nr 3 w Wadowicach (Kowalówka Klaudia, Marcinkiewicz Matylda, Pałosz Zuzanna, Paśnik Wiktoria, Pisano Roberta, Smolarska Oliwia, Tyrybon Katarzyna, Wądrzyk Izabella) – czas drużyny: 6,56,06

  

GIMNAZJADA (chłopcy)

Styl klasyczny:
1.Stuglik Patryk                            38,54                Gim. nr 2 w Andrychowie
2.Tumulik Michał                          39,30                Gim.nr 3 w Wadowicach
3.Chrapała Filip                            39,50                Gim. w Jaroszowicach
4.Sordyl Wojciech                         44,60                Gim. nr 1 w Andrychowie

Styl grzbietowy:   
1.Drzazga Kamil                           37,35                 Gim.nr 1 w Andrychowie
2.Brańka Patryk                            43,10                  Gim. nr 3 w Andrychowie

Styl dowolny:                            
1.Kolber Krystian                           30,03                 Gim. w Inwałdzie
2.Majer Rafał                                 31,07                  Gim. w Roczynach
3.Kamiński Filip                             32,80                  Gim. nr 1 w Andrychowie
4.Drzazga Szymon                         33,02                   Gim. nr 2 w Wadowicach

Styl delfin:
1.Skoczylas Kacper                        37,22                   Gim. nr 2 w Wadowicach
2.Hajduk Kacper                             40,62                   Gim. nr2 w Wadowicach

  

Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, które wręczał radny powiatowy oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane