Czytomania 2018 II

Jeżdżą z głową

16 lutego 2017 08:16:49

  Sport, ruch, rekreacja i turystyka, to coraz chętniej wybierany sposób spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy Mucharz. Do aktywności fizycznej zachęcane są dzieci od najmłodszych lat.

  

Jeżdżą z głową

„Jeżdżę z głową" i „Już pływam"

– to projekty realizowane w 2017 r. w gminie Mucharz

  

  Sport, ruch, rekreacja i turystyka, to coraz chętniej wybierany sposób spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy Mucharz. Do aktywności fizycznej zachęcane są dzieci od najmłodszych lat. W okresie zimowym samorząd wspólnie ze szkołami realizował projekt pn. „Jeżdżę z głową" mający za zadanie nauczyć dzieci jeździć na nartach. A w okresie od wiosny do jesieni podejmujemy wspólnie kolejne sportowe wyzwanie, by nauczyć dzieci pływać.

  Projekt "Już pływam" rozpocznie się od połowy marca b.r. Pierwsze na basen wyjadą dzieci ze Szkół Podstawowych z Jaszczurowej i z Mucharza, a od września projekt będzie kontynuowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. Umiejętności pływackie dzieci będą zdobywać na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej pod okiem ratowników i instruktorów. Docelowo 106 uczniów z gminy Mucharz zdobędzie podstawowe umiejętności pływackie, jakże potrzebne by już w niedalekiej przyszłości korzystać z walorów Jeziora Mucharskiego.

  Na realizację tych działań gmina Mucharz pozyskała częściowo środki finansowe z Województwa Małopolskiego w ramach zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży", a pozostały wkład finansowy do projektu stanowią środki własne gminy oraz rodziców dzieci biorących udział w projekcie.

  Projekty te, już na stałe wpisały się w działania gminy Mucharz, gdyż przynoszą wiele pozytywnych efektów. Aktywnie spędzany wolny czas, korzystanie z atrakcji turystycznych oraz walorów przyrodniczych regionu, to działania, które pomagają w walce ze stresem i poprawią samopoczucie. Zdobyte umiejętności wpływają na przełamywanie własnych barier i dają poczucie pewności siebie, a to z kolei przekłada się na prawidłowy rozwój młodego człowieka w myśl przysłowia „w zdrowym ciele zdrowy duch". (T. Chmielarz-Bryndza)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane