Na przełaj przez Kamionkę

1 marca 2017 08:31:08

  Już po raz osiemnasty pasjonaci przełajowej jazdy rowerowej ścigali się na stokach góry Kamionki w Stroniu w Ogólnopolskim Wyścigu Przełajowym o Puchar Wójta Gminy Stryszów.

  

Na przełaj przez Kamionkę

  Na polnych ścieżkach z powodu roztopów opony grzęzły w błocie, nie obyło się bez wyrywania kół z grzęzawisk i odcinków specjalnych z rowerem na ramieniu – czyli był to istny raj dla prawdziwych „przełajowców”.

  Kamionka od lat cieszy się uznaniem wśród kolarzy – ze względu na idealne warunki terenowe oraz wygodne zaplecze i dobrą organizację, którą zapewniają: wójt Jan Wacławski oraz prezes LKS „Żarek” Bogdan Radwan.

  W tym roku, być może z powodu wietrznej nawałnicy szalejącej w Małopolsce wystartowało mniej zawodników niż zwykle, jednak walka była tym bardziej zażarta, bo przyjechali najwytrwalsi. Zawody obserwował prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki.

  Pięknym rodzimym akcentem było uczestnictwo w wyścigu również naszej „złotej ekipy BRD” czyli reprezentantów strońskiej podstawówki i zakrzowskiego gimnazjum. Ekipa znana z głównie z turniejów bezpieczeństwa ruchu drogowego, pokazała tym razem, że potrafi też nieźle wyciskać na polnych bezdrożach.

  W sumie wystartował ok. 90 zawodników z Małopolski i Śląska. Wyniki w poszczególnych kategoriach na: http://www.e-zawody.pl/public/wyniki/2017/2017-02-25.pdf

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane