Stypendia sportowe w gminie Wieprz

1 marca 2017 19:47:45

  Tak jak w ubiegłych latach, już po raz kolejny Gmina Wieprz ufundowała okresowe stypendia sportowe dla osób (zawodników) osiągających wysokie wyniki sportowe. Jest to wyróżnienie dla najzdolniejszych sportowców. 

  

Stypendia sportowe w gminie Wieprz

  Stypendium przeznaczone jest dla zawodników sportowych, stale zamieszkujących na terenie gminy Wieprz, do 25 roku życia, którzy w poprzednim roku kalendarzowym osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Aby otrzymać takie stypendium zawodnicy musieli spełniać warunki określone w uchwale o stypendiach sportowych.

  Stypendium od Wójta w wysokości 300 zł miesięcznie otrzymała Danuta Słanek -  uczennica IV klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu,  która w  2016 roku zdobyła I miejsce w cyklu zawodów o Puchar Młodzików i Dzieci 2016 we wspinaczce sportowej organizowanych przez Polski Związek Alpinizmu, jak również brała udział w zawodach wspinaczkowych Rock Junior dla dzieci poniżej 14 lat we włoskim Arco, gdzie zajęła wysokie 14 miejsce.

   

  Stypendystą został również Bartosz Giza, który otrzymał stypendium w wysokości 150 zł miesięcznie – student, w 2016 roku zdobył  3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego seniorów w tenisie stołowym oraz zajął miejsca w przedziale 5-8 w XXI Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców w Bytomiu.

  

  Pani Wójt Małgorzata Chrapek wręczając stypendystom okolicznościowe dyplomy złożyła im wyrazy szczerego uznania i życzyła dalszych sukcesów sportowych. Pani Wójt zaznaczyła również, że ich sukcesy są najlepszym przykładem dla ich rówieśników w jaki sposób spędzać wolny czas oraz podziękowała za godne reprezentowanie gminy Wieprz na arenie sportowej.

 Bożena Smaza

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane