Podsumowali kolarski sezon

8 marca 2017 11:33:34

  W Chochołowskich Termach odbyło się małopolskie podsumowanie ubiegłorocznego sezonu kolarskiego. Klub Lotto Aquila Wadowice zwyciężył w kategorii trialu rowerowego oraz w wyścigach BMX.

  

Podsumowali kolarski sezon

  To był dobry rok dla wadowickiej Aquili. Klub nie tylko cały czas pracował i szkolił młodzież, ale też osiągał wysokie wyniki i sięgał po laury w tym wymagającym, wyczynowym sporcie.

- Mogę powiedzieć, że przy tych skromnych środkach, które dostajemy z Wadowic, troje młodych zawodników osiągnęło bardzo wysokie rezultaty. Moją decyzją oraz Zarządu zawodniczka z Jaroszowic Karolina Reszkiewicz została powołana w skład kardy Olimpijskiej. To jest duży sukces.

Karolina zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, wygrała Puchar Polski, jest doskonale zapowiadającą się zawodniczką. Drugi zawodnik, to Klaudiusz Widlarz z Wadowic, który w swojej kategorii zdobył Puchar Polski, został Mistrzem Małopolski, jest piąty w Mistrzostwach Polski.

Wychowanie takich zawodników przy tych kwotach dotacji, gdzie mamy dalekie wyjazdy, uważam za duży sukces. Jest jeszcze kilku innych zawodników z Wadowic, którzy dobrze spisują się na zawodach mistrzowskich i pucharowych i niewiele odbiegają od najlepszych zawodników w Polsce. Natomiast żeby były efekty, są potrzebne środki na szkolenie. Jeden wyjazd kosztuje ok. 2 - 3 tys. zł. Przy tej dotacji z samorządu Wadowic, to jest tylko parę wyjazdów w roku - mówi Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Lotto Aquila Wadowice.

  Efekty  klubowej pracy było widać podczas kolarskiego podsumowania ubiegłorocznego sezonu w Małopolsce. Kolarska Gala odbyła się w Chochołowskich Termach. W Klubowej Klasyfikacji Generalnej Chellenge Małopolski 2016 o Puchar Redakcji Sportowej TVP Kraków wadowicki Klub Lotto Aquila tryumfował dwukrotnie. Klub zdobył pierwsze miejsce zarówno w trialu rowerowym jak też w kolarstwie BMX.

- Może kiedyś udałoby się w Wadowicach zrobić taką Galę Sportu Małopolskiego. Chcielibyśmy szerzej wyjść do wadowickiej młodzieży, mamy kilka rowerów, ale na szkolenie trzeba byłoby mieć niestety trochę większe środki,  żeby przynajmniej zatrudnić instruktora. Nasi zawodnicy dostali Nagrody Burmistrza Wadowic, ale były one bardzo skromne. Niektórym zawodnikom z tytułem Mistrza Polski nagroda pokryła... przyjazd do Wadowic po odbiór nagrody  - mówi Andrzej Kramarczyk, który przygotowuje zawodników do tegorocznego sezonu kolarskiego. Oprócz starszych zawodników, takich jak Gustaw Dądela, Kamila Biadacz czy Szymon Biadacz, trener wiąże też nadzieje z młodymi zawodnikami, takimi jak Marika Kudra, Karolina Reszkiewicz czy Klaudiusz Widlarz.

  Wadowice trochę omijają wielkie imprezy sportowe. BMX weszły do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Organizację tej olimpiady Polski Związek Kolarski powierzył Klubowi Aquila Wadowice. Zawody zostaną zorganizowane w Jaśle. Natomiast Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym będą zorganizowane w Andrychowie. Jest to doskonała promocja miasta.

- Ja myślę, ze kłopot w Wadowicach jest taki, że nie rozróżnia się  sportu wysokiego wyczynu i sportu masowego. Trzeba też popatrzyć na tych, którzy z herbem Wadowic uczestniczą w największych imprezach sportowych krajowych i zagranicznych - dodaje prezes Aquili Wadowice.

  

   

  Nadzieje na dobry sezon mają również trialowcy z Klubu Aquila Lotto Wadowice, prowadzeni przez Tomasza Kramarczyka. Wśród faworytów wymienia się m.in. Faustynę Wołek.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane