Trialowe Mistrzostwa w Andrychowie

2 maja 2017 15:09:45

  Dla miłośników trialowych wyczynów była to nie lada gratka. W Andrychowie przeprowadzono Kolarskie Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym oraz Międzynarodowy Puchar Polski w tej konkurencji.

  

Trialowe Mistrzostwa w Andrychowie

  Na Palcu Mickiewicza w Andrychowie przeprowadzono w dniu 30 kwietnia br. indywidualne Kolarskie Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, które były połączone z Międzynarodowym Pucharem Polski w tej konkurencji. Zawody rozegrano pod patronatem burmistrza Andrychowa, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

  


   

  Przygotowano pięć odcinków specjalnych, jeden odcinek z ogromnych bloków skalnych, dwa odcinki z bali drewnianych, które dostarczył przedsiębiorca Nogala, był tor z elementów betonowych, które dostarczyła firma Kapri z Krzeszowic, oraz piąty przygotowany z ogromnych opon z maszyn wielkogabarytowych.

  Zawody rozegrano przeprowadzając eliminacje oraz finały. Organizatorem zawodów był wadowicki Klub Sportowy Aquila, a dyrektorem zawodów był Tomasz Kramarczyk, który podczas zawodów wcielił się również w rolę spikera.

Organizatorzy zapewnili również najwyższej klasy obsadę sędziowską, w grupie sędziów było czterech sędziów międzynarodowych. Sędzią głównym był Zbigniew Bednarz – Komisarz UCI. Sędziowie odcinkowi i biuro zawodów: Anna Bednarz (UCI), Katarzyna Boroń (UCI), Sylwester Gębala, Bartłomiej Boroń przy współpracy z młodzieżową drużyna pożarniczą z Czernichowa pod kierownictwem  Agnieszki Urbańczyk.

Mistrzostwa Polski przeprowadzono w kategoriach:  Kobiety Open, Junior Open, Elite MTB oraz Elite 20”.

Międzynarodowy Puchar Polski przeprowadzono w kategoriach: Młodzik 10-14 lat, Junior 15-18 lat oraz  Elita powyżej 18 lat. Przeprowadzona została również klasyfikacja hobby powyżej 15 lat, a zwieńczeniem zawodów było rozegranie konkursu skoku wzwyż na rowerach trialowych.

- W mistrzostwach kraju mogli występować zawodnicy tylko danej narodowości, natomiast w Pucharze oprócz polskich zawodników uczestniczyli również zawodnicy z Niemiec, Słowacji i Czech - powiedział prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

  Zawody w trialu rowerowym, to sport widowiskowych, cieszący się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Tak też było w Andrychowie, gdzie podczas zawodów dopisała publiczność.

  Zmagania i ekwilibrystykę trialowców rzesze publiczności nagradzały gromkimi brawami.

   

Wyniki zawodów:

W kategorii młodziczek do 14 lat

1. Jakub Mudrak, 2. Vymetal Rene , 3 Martin Dambowski.

 Kategoria hobby

1. Karol Piotr, 2. Mateusz Płaczek, 3. Roman Wacław

Kategoria elita 20 cali

1. Karol Serwin, 2. Dawid Wacławczyk, 3. Michał Zubek.

Kategoria junior

1. Hajduk Bartłomiej, 2. Kotszleczka Tomasz, 3. Krasnowsky Adrian

Kategoria elita MTB

1. Michał Nowak, 2. Jarosław Byrski, 3. Paweł Polak

Konkurs skoków wzwyż zwyciężył Krzysztof SekutUWAGA

7 maja na stadionie LKS Stryszów odbędzie się pierwsza runda Mistrzostw Małopolski na torze BMX.

Mogą startować zawodnicy licencjonowani jak i bez licencji.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane