Targi Andrychów 2017

W BRD nadal „rządzi” Gmina Stryszów

9 maja 2017 15:41:22

  Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju BRD odbył się 25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieprzu. Na starcie zameldowały się najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach międzygminnych. Rywalizowano o tytuł Mistrza Powiatu Wadowickiego, dający prawo startu na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Turnieju BRD. 

  

W BRD nadal „rządzi” Gmina Stryszów

  Eliminacje powiatowe w Wieprzu zorganizowała Komenda Policji Powiatowej w Wadowicach, Powiat Wadowicki, Delegatura Kuratorium Oświaty oraz samorządy gminne. Nie zawiedli bezapelacyjni faworyci zawodów, czyli drużyny z Gminy Stryszów: Szkoła Podstawowa w Stroniu i Gimnazjum w Zakrzowie. Zdecydowanie pokonali konkurencję i to oni po raz kolejny będą reprezentować nasz powiat w mistrzostwach wojewódzkich. Rola faworytów jest zwykle niewdzięczna, gdyż oczekuje się od nich zawsze wysokiej formy i świetnego przygotowania – a zwycięstwo traktuje jako normę. Nasi wielokrotni  mistrzowie rzeczywiście wygrali eliminacje powiatowe „w cuglach”, zdobywając indywidualnie wszystkie miejsca na podium. Miejmy nadzieję, że równie dobrze poradzą sobie na poziomie wojewódzkim.

  Gmina Stryszów - dzięki zaangażowaniu pasjonatów ze Stronia i Zakrzowa, jest w naszym regionie „Brazylią i Niemcami w BRD” – wielu opiekunów drużyn twierdzi, że ciężko im zmotywować zawodników, gdy wiadomo że Stronie I Zakrzów znowu wygrają...

  

  Oby ich pasmo zwycięstw w BRD trwało dalej. W tym roku odbywa się już 40. edycja tego pożytecznego turnieju. W ramach zawodów uczniowie rywalizują w 5 konkurencjach: rowerowy tor przeszkód, przejazd po miasteczku ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, test z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań. Zwycięskie drużyny ze Stronia i Zakrzowa od lat należą do krajowej elity. Mają na swym koncie wiele medali w ogólnopolskiej klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W 2012 roku SP Stronie jako Mistrz Polski reprezentowało nasz kraj w finale europejskim Turnieju BRD.

   

Wyniki Turnieju BRD – Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego –  25.04 2017 r

Szkoły Podstawowe: 1. Stronie, 2. Frydrychowice, 3. Sułkowice - Łęg

1 miejsce - SP Stronie: opiekun Tomasz Gębala;

drużyna: Adrian Odrowąż, Martyna Nowak, Natalia Nowak, Jakub Klimeczko     

6 miejsce zajęła - SP Stryszów: opiekun Andrzej Gałuszka

drużyna: Patrycja Kozik, Karol Piwowarczyk, Klaudia Stanowska, Piotr Ryba

Gimnazja: 1. Zakrzów, 2. Frydrychowice, 3. Inwałd

Gimnazjum w Zakrzowie: opiekun Bogdan Radwan

drużyna: Anna Radwan, Piotr Haranek, Aniela Zawiła

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane