Małopolscy Mistrzowie BRD z Gminy Stryszów

18 maja 2017 07:51:47

  Reprezentanci Gminy Stryszów: uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu oraz Gimnazjum w Zakrzowie po raz kolejny zdobyli tytuł Mistrzów Małopolski w rowerowym turnieju BRD!

  

Małopolscy Mistrzowie BRD z Gminy Stryszów

  Aktualni mistrzowie powiatu wadowickiego - uczniowie ze Stronia i Zakrzowa - bezapelacyjnie zwyciężyli  we wszystkich konkurencjach w trakcie rozegranych w dniach 10/11 maja 2017 r. zawodach wojewódzkich Turnieju BRD w Mikluszowicach. W nagrodę wystartują na Mistrzostwach Polski, które już w połowie czerwca odbędą się w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). Zwycięskie drużyny wystąpiły w następującym składzie SP Stronie: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrian Odrowąż i Jakub Klimeczko; Gimnazjum w Zakrzowie: Aniela Zawiła, Piotr Haranek, Anna Radwan, Kacper Lempart.

  Udział w finale krajowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powoli staje się dla szkół z Gminy Stryszów obowiązkiem faworytów.  Drużyna SP Stronie pod opieką Tomka Gębali już 7 raz, a ekipa z Gimnazjum w Zakrzowie pod opieką Bogdana Radwana już 4 raz dostąpi zaszczytu reprezentowania województwa małopolskiego na Mistrzostwach Polski!

  Organizatorzy szacują, że w sumie na każdym etapie turnieju (gminny, powiatowy, wojewódzki, finał krajowy) startuje ok. sto tysięcy uczniów. To ponad dwa tysiące szkół. O randze tego turnieju świadczy choćby lista organizatorów: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane