Emocje na Tour de Pologne

29 lipca 2017 18:21:28

  Z przewagą 2.25 minut nad peletonem trójka kolarzy wjechała na wadowicki rynek. Jako pierwszy przemknął Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice.

  

Emocje na Tour de Pologne

  Ulicami powiatu wadowickiego przemknęli uczestnicy pierwszego etapu kolarskiego wyścigu tour de Pologne.  I etap 74. Tour de Pologne Kraków - Kraków liczył 130 km i tradycyjnie część trasy wyznaczono na terenie powiatu wadowickiego.

  Szosowcy  na nasz teren wjechali od strony Izdebnika, dalej kierując się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam w cieniu kalwaryjskiego sanktuarium kolarze przemknęli przez rynek i podążyli do papieskich Wadowic, gdzie najpierw ul. Konstytucji 3 Maja, a następnie ul. Lwowską dojechali na wadowicki rynek. Tam na czekała gorąca publiczność.

  

  

  Chociaż w tym roku zabrakło w Wadowicach lotnej premii, to emocji i tak nie zabrakło. Na Plac Jana Pawła II pierwszy wjechał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), za nim Martijn Keijzer (Lotto NL-Jumbo), a kolarską trójkę zamykał Paweł Bernas (reprezentacja Polski).

  Po blisko dwóch i pół minutach przez wadowicki rynek przemknęła kolarska kawalkada. Peleton dalej skierował się ulicami: Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego na Wojska Polskiego i pomkną przez Tomice w kierunku Spytkowic. Dalej kolarze podążyli przez Ryczów w kierunku powiatu krakowskiego.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane