Powsinogi w Wadowicach

17 września 2017 17:16:23

  Przy nienajlepszej aurze przeprowadzono tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Biegu Powsinogi. Ta popularna impreza sportowo-rekreacyjna odbyła  się w Wadowicach już po raz 38.

  

Powsinogi w Wadowicach

  W pochmurną i w dużej części deszczową niedzielę, 17 września br. przeprowadzono na Stadionie MKS Skawa Wadowice oraz na ulicach i drogach gmin Wadowice i Mucharz 38. Ogólnopolski Bieg Powsinogi. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto go godz. 11.07.

  Organizatorem tej popularnej imprezy było Ognisko TKKF „Leskowiec” w Wadowicach, a współorganizatorem Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie.

  

  

  Zawody odbyły sią na krótkich i długich dystansach, włącznie z półmaratonem, ale najwięcej emocji wywołały biegi przedszkolaków na dystansie 50 metrów.

  Nad przebiegiem imprezy czuwała prezes Ogniska TKKF „Leskowiec” w Wadowicach Halina Kulbacka

  W biegu głównym - półmaratonie, z półmetkiem i premią górską w Kozińcu,  pierwszy na mecie w Wadowicach zameldował się Adam Jamiński (Tychy), niewiele później za nim przybiegł Mateusz Wolnik (Lyski). Jako trzeci na mecie zameldował się Józef Koźmiński (Kozy). Pierwszym zawodnikiem z Wadowic na mecie był Zygmunt Górski, który zajął szóste miejsce. Z pośród pań, pierwsza linię mety przebiegła Sylwia Byrska z Rokowa.

  Najmłodszą uczestniczką zawodów była AMELIA JARGUZ, natomiast nastarszą ANNA ROZMUS. 
Natomiast najmłodszym uczestnikiem tegorocznego Biegu Powsinogi był JAN KWARCIAK, a najstarszym powsinogą był w tym roku MIECZYSŁAW GARBIEŃ. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane