Przygotowania do sezonu

26 kwietnia 2018 21:33:19

  Klub Sportowy Aquila Wadowice mocno przygotowywał się w okresie zimowym do nadchodzącego sezonu kolarskiego. Zawodnicy trenowali na salach oraz na torach BMX.

  

Przygotowania do sezonu

  Pierwszym pozimowym sprawdzianem zawodników wadowickiej Aquili były zawody w konkurencji olimpijskiej BMX w Weronie. Natomiast jednym z ostatnich sprawdzianów był start w Międzynarodowym Pucharze Czech w Tryńcu.

    W kategorii juniorów na blisko sto startujących zawodników,  dobrze spisał się Wojtek Gnojek zajmując 14 miejsce. Nieźle też wypadł się 12-letni Kacper Świątek, plasując się w okolicach 20 miejsca. Natomiast w kategorii elite doskonały start odnotował Jakub Lizoń, który zajął siódme miejsce.

- Był to dobry sprawdzian naszych zawodników. W przyszłym tygodniu jedziemy do Holandii. Jest tam reprezentant wadowickiej Aquili Klaudiusz Widlarz oraz nowy nabytek klubu Aquila Wadowice Aleksander Marchwiński, który złożył akces do udziału w zawodach BMX. Marchwiński ma już udane starty na torach BMX - powiedział prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

   

    

  W okresie zimowym czołowy zawodnik KS Aquila Wadowice Gustaw Dądela startował w popularnych na zachodzie Europy „wyścigach po marketach”. Organizowane w centrach handlowych zawody cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Gustaw Dądela startował m.in. w Pradze, Bratysławie, Budapeszcie, Hamburgu oraz w Berlinie. W całym cyklu zawodów zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce.

  Natomiast po kontuzji przygotowuje się do startu Marika Kudra. Marika trenuje i przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz do startu w Mistrzostwach Świata w BMX w swojej kategorii.

  

  Warto dodać, że Klub Aquila Wadowice będzie organizował Mistrzostwa Polski w Wyścigach BMX 16 czerwca br. Zawody mają być zorganizowane w Stryszowie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane