SP Stronie ponownie najlepsza w Małopolsce!

24 maja 2018 15:27:44

  Ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny z terenu naszej gminy w wojewódzkim turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu sprostali roli faworyta i po raz ósmy zostali najlepszą ekipą naszego województwa. Sztuka ta niestety nie powiodła się ich sąsiadom z Zakrzowa. Występująca w kategorii gimnazjalnej zakrzowska drużyna po bardzo zaciętej rywalizacji zajęła IV miejsce.

  

SP Stronie ponownie najlepsza w Małopolsce!

  Oprócz sukcesów drużynowych były także indywidualne. Ania Radwan – SP Zakrzów (bezbłędna we wszystkich konkurencjach) dopiero po dogrywce straciła miejsce na podium zajmując ostatecznie miejsce 4. Jeszcze lepiej spisała się Martyna Nowak (SP Stronie). Martynka także nie popełniła żadnego błędu we wszystkich konkurencjach. I stanęła na najwyższym stopniu podium. Jeden błąd w testach zdecydował, iż Adrian Odrowąż (również SP Stronie) musiał uznać wyższość koleżanki i ostatecznie zajął II miejsce.

  Areną zmagań najlepszych drużyn z naszego województwa były Mikluszowice (powiat bocheński). Na starcie pojawili się mistrzowie powiatów wyłonieni ze wcześniejszych eliminacjach. W sumie 22 drużyny w kat. szkół podstawowych i tyle samo z kat. gimnazjalnej.

   Ty razem gospodarzem Mistrzostw Polski BRD będzie województwo zachodniopomorskie (Przelewice 5-7 czerwca). Z tym województwem opiekun drużyny Tomasz Gębala ma miłe wspomnienia. Otóż 9 lat temu strońska podstawówka po raz pierwszy występowała w finale Mistrzostw Polski. Miał on miejsce także w woj. zachodniopomorskim, co prawda w Kołobrzegu. Debiut wypadł wspaniale. Z Kołobrzegu zawodnicy ze Stronia wrócili z brązowymi medalami w klasyfikacji drużynowej i srebrnym w klasyfikacji indywidualnej (Mateusz Kocańda).

  Dyrektor szkoły Jan Gębala mówi, że nie ma nic przeciwko powtórce sprzed 10 lat. My jednak życzymy zawodnikom ze Stronia powtórki z ubiegłego roku i obronienia tytułu Mistrzów Polski zdobytego w Nidzicy.

  Drużyna Szkoły Podstawowej w Stroniu: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrian Odrowąż i Jakub Klimeczko.

 Drużyna Szkoły Podstawowej w Zakrzowie: Anna Radwan, Kacper Lempart i Filip Gnojek.

Trzymamy kciuki za zawodników ze Stronia.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane