Liczymy na lokalnych wykonawców

28 maja 2018 19:22:44

  Inwestycja goni inwestycję. Powiat Wadowicki rozpisuje kolejne zamówienia publiczne na modernizację boisk. Nowe kompleksy sportowe mają powstać aż przy trzech powiatowych szkołach. Wszystko powinno być gotowe jeszcze w tym roku.  

  

Liczymy na lokalnych wykonawców

  Powiat Wadowicki jest w trakcie wyłaniania wykonawców, którzy stare, wysłużone boiska zamienią w profesjonalne kompleksy sportowe. Na pierwszy rzut idzie wadowickie LO. Potencjalni wykonawcy mają czas do 30 maja, aby złożyć swoje oferty. Z kolei firmy zainteresowane modernizacją boisk przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie mogą zgłaszać się do 5 czerwca.

  

  W najbliższym czasie pracownicy starostwa rozpiszą też kolejne zamówienie publiczne na przebudowę boisk przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach (Ekonomik). Tam w miejsce 50-letnich boisk betonowych powstanie nowoczesny kompleks sportowy z boiskami do gier zespołowych oraz konkurencji lekkoatletycznych!

Pracy jest więc w bród.

  

- Mam nadzieję, że sprawnie uda się wyłonić wykonawców. Liczymy w dużej mierze na lokalne firmy, które serdecznie zapraszamy do składania swoich ofert – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki, który nie ukrywa, że budowa tych trzech kompleksów sportowych jest dla niego bardzo istotna.

  Głównie dlatego, że infrastruktura sportowa przy szkołach średnich była przez długie lata zaniedbywana. Niektóre boiska pamiętają jeszcze lata 60-te.

  Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wyniesie blisko 3,3 mln zł, z czego aż 75 procent, czyli ok. 2,5 mln zł to dotacja, jaką Powiat pozyskał z Unii Europejskiej. Obiekty mają być gotowe jeszcze w tym roku i co najważniejsze będą otwarte nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców, którzy będą mogli tam aktywnie spędzać czas.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane