Juniorzy z Aquili Mistrzami Polski

10 lipca 2018 13:46:36

  Juniorzy z Aquili Wadowice oraz UKS Aquila Stryszów sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski.

  

Juniorzy z Aquili Mistrzami Polski

  Dużym sukcesem zakończył się udział ekipy z Małopolski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich.

  W kolarskiej konkurencji BMX Olimpiada została przeprowadzona w niedzielę 8 lipca br. w Wodzisławiu Śląskim, w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Na torze BMX 23 najmłodszych kolarzy BMX zmierzyło się w jeździe indywidualnej na czas.

  Kolarskie widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności, a organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodizeżyw Kolartwie BMX był Miejski Ośrodek sportu i Rekreacji „Centrum” w Wodzisławiu Śłąskim. Zawody rozegrano w kategorii Junior Młodszy oraz Juniorka Młodsza.

  Reprezentacja oparta głównie na zawodnikach głównie z powiatu wadowickiego i Krakowa, w składzie Marika Kudra, Aleksander Marchwiński oraz Aleksandra Ziaja, wygrały kategorię wojewódzką

  Natomiast tytuły indywidualnych Mistrzów Polski zdobyła Marika Kudra, z Klubu Aquila Wadowice oraz Aleksander Marchwiński z UKS Aquila Stryszów.

- Cieszy mnie bardzo dobry udział naszych zawodników w Olimpiadzie. Z akilka dni wyjeżdżamy do Francji na Mistrzostwa Europy w BMX. Na Mistrzostwa jadą: Marika Kudra, Aleksander Marchwiński oraz Szymon Adamczyk - powiedział trener kadry narodowej BMX Andrzej Kramarczyk.

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane