Wisła Kraków zawita do Kalwarii

12 lipca 2018 11:05:34

 To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing. Już w najbliższą  sobotę 14 lipca o godzinie 17:00 Wisła Kraków na stadionie Kalwarianki rozegra mecz z MŠK Żilina.

  

Wisła Kraków zawita do Kalwarii

  Nie trzeba dodawać, że Wisła Kraków bardzo lubi rozgrywać sparingi na stadionie Kalwarianki, nie ma co się dziwić tutejsza murawa jest jedną z najlepiej przygotowanych w Polsce, jest też doskonały obiekt, a Wisła może też liczyć na wiernych kibiców, a dla samych kibiców to też doskonała okazja na zdobycie autografu, czy też zrobienie pamiątkowej fotografii z piłkarzami.

  W tym roku dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że Wisła w Kalwarii Zebrzydowskiej rozgrywa swoje sparingi są nowe szatnie w obiekcie, miesiąc temu pisząc o wyremontowanych obiektach pisaliśmy – „Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza nie powstydziłaby się Wisła Kraków, która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem czy też inna ekstraklasowa drużyna” teraz przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej jest niejako potwierdzeniem tych słów.

  

  Przypomnijmy, w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego  „Kalwarianka”, w których  znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 r. dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania.

  Dokonano tu  przebudowy  kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została  instalacja  elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę. Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

  Przyjazd Wisły do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie kolejnym piłkarskim świętem w Kalwarii i już szóstą wizyta Wisły Kraków w ostatnich latach na stadionie Kalwarianki.

  Za każdym razem na stadionie Kalwarianki była wspaniała atmosfera, trybuny za każdym razem szczelnie się wypełniały a mecze sparingowe obserwowało za każdym razem około 1500 kibiców. Co ciekawe Wisła Kraków w Kalwarii Zebrzydowskiej jest niepokonana. W ostatnich latach Wisła Kraków rozegrała sparingi na stadionie Kalwarianki właśnie z MSK Zilina, a także z Banikiem Ostrava i miejscową drużyną MKS Kalwarianka, ostatnio z Puszczą Niepołomice.

  Tym razem przeciwnikiem Wisły Kraków będzie drużyna MŠK Żilina sześciokrotny mistrze Słowacji, uczestniki elitarnej Ligi Mistrzów.

Wisła Kraków – MŠK Żilin 14 lipca 2018 (sobota), godz. 17:00

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane