Szach-Mat z Mistrzem

20 lipca 2018 15:55:28

  To już drugie rozgrywki szachowe w naszym mieście. Początkowo wydawało się, iż aura skutecznie popsuje szyki gry ale udało się i na rynku miłośnicy "Królewskiej Gry": dzieci, dorośli, amatorzy i arcymistrzowie o godzinie 14.00 rozpoczęli emocjonujące rozgrywki na wadowickim rynku. Szachowego starcia z mistrzem nie podjął jednak burmistrz Wadowic.

   

Szach-Mat z Mistrzem

  Jest to w pewnym sensie festyn szachów. Prezes Klubu Szachowego TKKF Leskowiec Wieża Wadowice Adam Madej wraz z Urzędem Miejskim zaprosił  do gry w szachy na wadowickim rynku. Zawody zostały przeprowadzone w piątek, 20 lipca br.

  Stopień zaawansowania w grze osób zainteresowanych nie miał znaczenia, mile widziany był każdy chętny uczestnik. Granice wieku nie były wyznaczone, najmłodszy uczestnik miał 7 lat, a najstarszy 70+.

  W symultanie szachowej z km. Jerzym Bakunowiczem startowało 15 szachistów. Nikomu z nich nie udało się pokonać mistrza. Najbliżej remisu była Dorota Cholewa. Jak przystało na Międzynarodowy Dzień Szachów, impreza miała charakter międzynarodowy dzięki obecności i rozegraniu partii towarzyskiej przez szachistów z Rosji. Rosjanin także musiał uznać wyższość Jerzego Bakunowicza.

W programie Symultany z mistrzem zaplanowano:
- "daj mata Burmistrzowi" (okazja do rozegrania partii szachowej z Burmistrzem Mateuszem Klinowskim)
- wielkie szachy 3D,
- symultana szachowa z 23-krotnym mistrzem Wadowic Jerzym Bakunowiczem,
- pokaz gry "na ślepo" i rozegranie partii "blitc",
- możliwość spróbowania swoich sił przy szachownicy z szachistami klubu "Wieża" oraz poznania zasady gry pod okiem profesjonalnych instruktorów.

  Wyzwania przy szachownicy nie podjął natomiast burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski, który wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie stawił się na turnieju.

  Wyczynowi szachiści z Klubu „Wieża” Wadowice rozgrywali partie blitcowe miedzy sobą oraz ze wszystkim chętnymi amatorami. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się szachy plenerowe.

   

  Imprezę zorganizowali wspólnie Urząd Miejski w Wadowicach oraz klub szachowy TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice. Pogoda dopisała, jak na zawołanie...Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane