Uczestnicy Tour de Pologne przemkną przez powiat wadowicki

31 lipca 2018 07:44:59

  Barwna plejada kolarzy oraz towarzyszących im ekip przejedzie ulicami powiatu wadowickiego podczas I etapu 75. Tour de Pologne.

  

Uczestnicy Tour de Pologne przemkną przez powiat wadowicki

  W sobotę 4 sierpnia br. z Rynku Głównego w Krakowie wyruszy plejada znakomitych kolarzy do pierwszego etapu 75. Tour de Pologne. Kolarze będą mieć do pokonania 134 km, a trasa I etapu wyścigu będzie prowadzić przez powiat wadowickim. Ty razem jednak szosowcy wjadą na nasz teren od strony gminy Lanckorona.

  Kolarze przejadą przez Jastrzębię i tuż po godz. 17-tej wjadą na lanckoroński rynek, gdzie usytuowana jest Premia Specjalna.

  Dalej kolarze zjadą serpentynami do Brodów, koło Mieleckiego skręcą w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. W centrum Kalwarii kolarze spodziewani są około godz. 17.15.

  Po minięciu Kalwarii kolarze przejadą drogą krajową nr 52 przez Barwałdy i obie Klecze do Wadowic. Na wadowickim rynku kolarze zameldują się około godz. 17.30. Dalej szosowcy skieruję się przez Tomice do Spytkowic. Po drodze w Bachowicach czekać na nich będzie Premia Górska IV kategorii. Przyjazd kolarzy na Górską Premię w Bachowicach spodziewany jest o godz. 17.52. W Spytkowach drogą krajową nr 44 kolarze skierują się w stronę Ryczowa, a następnie przejadą przez Łączany, pokonają most na Wiśle i wjadą do gminy Czernichów.

  Organizatorzy zachęcają do aktywnego kibicowania na trasie wyścigu. W tym roku wyścig ma szczególny wymiar, ponieważ świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski  i z tej okazji organizatorzy zachęcają kibiców do założenia biało-czerwonych strojów i zabrania flag w barwach narodowych.

(Foto: Archiwum)

Trasa I etapu 75. Tour de Pologne

   

Czytaj również  Emocje na Tour de Pologne

  

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane