Kolarska sobota w powiecie

4 sierpnia 2018 21:05:52

  Wyścigi kolarskie zawsze budzą emocje. Tak było i tym razem podczas pierwszego etapu 75. Tour de Pologne, którego barwna kawalkada przemknęła w sobotnie popołudnie przez powiat wadowicki.

  

Kolarska sobota w powiecie

  154 kolarzy z 22 drużyn przemierzyło 134-kilometrową trasę I etapu 75. Tour de Pologne. Część pierwszego etapu Kraków - Kraków przebiegała przez teren powiatu wadowickiego, na którym usytuowana była Premia Specjalna w Lanckoronie oraz Górska Premia IV kategorii w Bachowicach.

  Niedługo po starcie z peletonu wyrwała się trójka  kolarzy Podlaski, Paluta i De Marchi. Chwilę później dołączył do nich Rossetto. I ta czwórka prowadziła na terenie powiatu wadowickiego, wyprzedzając peleton o około trzy minuty.

 

    

  Kolarze witani byli entuzjastycznie na trasie kolarskiego wyścigu, zwłaszcza w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach. Najwięcej jednak emocji budziły walki o punkty na Premii Specjalnej oraz na Górskiej Premii.

  Na linii Premii Specjalnej na lanckorońskim rynku pierwszy zameldował się Michał Pluta z teamu CCC. Podobnie było w Bachowicach. Tam na podjeździe przewrócił się Podlaski, a Michał Pluta wpadł pierwszy na linię Górskiej Premii. Pluta zgraną też Górską Premię w Kaszowie.

  Natomiast zwycięzcą pierwszego etapu został Ackermann Pascal z teamu BORA - HANSGROHE.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane