Zakaz stadionowy dla kibiców Beskidu Andrychów

7 września 2018 14:38:46

  W wyniku decyzji Wydziału Gier MZPN kluby czwartej ligi nie przyjmą na swe stadiony zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów. Stadionowy zakaz dla kibiców z Andrychowa obejmuje rozgrywki piłki nożnej IV ligi zachodniej w rundzie jesiennej tego sezonu.

  

Zakaz stadionowy dla kibiców Beskidu Andrychów

  Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wydał decyzję w sprawie zakazu stadionowego dla zorganizowanych grup kibiców Andrychowskiego Klubu Sportowego Beskid Andrychów.

Zakaz dotyczy piłkarskich rozgrywek w IV lidze zachodniej w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019.

  Z wnioskiem o niewpuszczanie na małopolskie stadiony zorganizowanych grup kibiców z Andrychowa wnioskowała Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich MZPN:

„Wniosek Komisji

W imieniu Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich MZPN w Krakowie wnioskuję do Wydziału Gier MZPN w Krakowie o wydanie decyzji w sprawie nie wyrażenia zgody na wyjazdy zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów w IV lidze zachodniej w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019.

Uzasadnienie:
1. Uczestnicy spotkania w Urzędzie Miasta w Andrychowie w dniu 3.08.2018 roku (protokół do wglądu w MZPN - wnioski w protokole), jednogłośnie opowiedzieli się za w/w propozycją.
2. Przedstawiciele klubów IV ligi grupa zachodnia, na spotkaniu organizacyjnym przed rozgrywkami sezonu 2018/2019 w Krakowie, jednogłośnie opowiedzieli się za nieprzyjmowaniem zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów na swoich stadionach.”

   

  Zakaz stadionowy nie obejmuje indywidualnych wyjazdów kibiców na mecze IV ligi zachodniej.

  

  Są również retorsje dotyczące meczy rozgrywanych na stadionie Beskidu w Andrychowie.

„Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych MZPN mecze rozgrywane na obiekcie Beskidu Andrychów w sezonie 2018/2019 będą się odbywały bez zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych. - poinformował MZP.

   

Decyzja Wydziału Gier MZPN wzburzyła andrychowskich kibiców Beskidu.

- Oficjalnie rozpoczynamy mobilizację na WSZYSTKIE wyjazdy w tej rundzie i obiecujemy, że kibiców Beskidu nie zabraknie w żadnej z miejscowości, gdzie zagra nasza drużyna - odpowiedzieli kibice Beskidu na swoim funpage’u Ultras Beskid Andrychów.

   

  Z kolei w czwartek, 6 września br. burmistrz Andrychowa zwrócił się do Prezesa Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o wskazanie podstawy prawnej oraz o pisemne uzasadnienie decyzji Wydziału gier MZPN w przedmiocie nie wyrażenia zgody na wyjazdy zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów na mecze w IV lidze zachodniej rundy jesiennej sezonu 2018/2019.

„Wobec faktu, iż przedmiotowa decyzja nie zawiera jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia oraz nie zostały wskazane przyczyny dla jakich została podjęta, zwracam się z prośbą o ponowne merytoryczne rozpatrzenie sprawy oraz wskazanie podstawy prawnej jak i pisemnego uzasadnienia wskazanych przeze mnie w petitum niniejszego pisma” - pisze w liście do Ryszarda Niemca burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

FOTO: Archiwum WP

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane