Emocje na Biegu Powsinogi

16 września 2018 21:48:16

  Nie zabrakło emocji podczas tegorocznej edycji Biegu Powsinogi. Tradycyjnie największe emocje budziły biegi najmniejszych uczestników tej popularnej masowej imprezy sportowej.

  

Emocje na Biegu Powsinogi

  W słoneczną, trzecią niedzielę września, zorganizowano 39. Ogólnopolski Bieg Powsinogi, którego organizatorem było Ognisko TKKF „Leskowiec” w Wadowicach.

  Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Prezes Honorowy Małopolskiego TKKF – Zofia Czupryna, Starosta Powiatu Wadowickiego – Bartosz Kaliński, Burmistrz Wadowic – Mateusz Klinowski oraz Wójt Gminy Mucharz – Wacław Wądolny.

  Współorganizatorami imprezy był Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie.

  Po krótkim powitaniu przez Prezes Ogniska TKKF Leskowiec w Wadowicach Halinę Kulbacką i prezentacji gości, punktualne o 11.07 na trasę biegów wyruszyli zawodnicy.

  Rywalizację rozpoczęto Biegiem dyrektorów i przedsiębiorców na dystansie 400 metrów. Następnie przeprowadzono biegi dla dziewcząt i chłopców na dystansach 400 m, 200 m, 100 m.

 

Dorośli mieli okazję sprawdzić się na dystansach 5 km oraz 15 km.

  Bieg na 5 km rozgrywany był na trasie: START  - stadion MKS „Skawa”. Dalej trasa prowadziła przez bieżnię boiska głównego do bramy środkowej, a następnie do bramy głównej, a za nią w prawo na ul. Błonie i prosto drogą rowerową do placu zabaw w Jaroszowicach-Zbywaczówce. Nawrót i powrót jednokierunkową, osiedlową drogą asfaltową do ścieżki rowerowej. Następnie ul. Błonie zawodnicy podążali do mety znajdującej się na bieżni głównego na stadionie MKS „Skawa”.

  Na dystansie 5 km w Kategorii Mężczyzn Open pierwsze miejsce zdobył Paweł Górlaczyk z Choczni, z czasem 18.00.94. Miejsce drugie zajął Szymon Grzybczyk z Wadowic, a na miejscu trzecim uplasował się Michał Radwan z Grzechyni.

  W Kategorii Kobiet Open pierwsze miejsce zdobyła Maja Wąsik z Krakowa, z czasem 22.54.67, miejsce drugie zajęła Joanna Drabik z Lipska, a na miejscu trzecim uplasowała się Zofia Walczak z Andrychowa.

    

  Bieg na dystansie 15 km rozgrywany jest na trasie pętli: ulicami Wadowic, Zawadki, Gorzenia, Ponikwi, Kozińca, Świnnej Poręby, Zbywaczówki, Jaroszowic. Trasa była pomyślana tak, aby do minimum ograniczyć czas wstrzymywania ruchu kołowego na drogach krajowych, powiatowych i gminnych.

  W biegu głównym na dystansie 15 km w Kategorii Mężczyzn Open pierwsze miejsce zajął Elasri Abderrahim z Katowic z czasem 49:05,39. Drugie miejsce zajął Paweł Kosek z Tychów, a na miejscu trzecim przybiegł Jan Wydra z Mszany Dolnej. Najlepszy zawodnik z Wadowic - Bartłomiej Pojnar, uplasował się na 8. miejscu.

  Spośród kobiet najszybsza na dystansie 15 km była Sylwia Byrska z Wadowic, z czasem 1.04.54.78. Drugie miejsce zajęła Anna Skalska z Bytomia, a na miejscu trzecim uplasowała się Jolanta Kasprzyk ze Spytkowic.

 Natomiast jak zwykle przy takich imprezach, najwięcej emocji wzbudziły biegi przedszkolaków na dystansie 50 m. Była radość, łzy i wzruszenie.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane