IPA Kalwaria Zebrzydowska na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Holandii

30 października 2018 09:24:07

  W dniach 8-12 października 2018 roku piłkarska drużyna reprezentująca  IPA Region Kalwaria Zebrzydowska wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 208 drużyn z 54 krajów. 

  

IPA Kalwaria Zebrzydowska na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Holandii

  Turniej rozpoczął się od uroczystej parady wszystkich drużyn, prezentacji pucharów i zasad mistrzostw. Turniej, który rozpoczął się kolejnego dnia rozgrywany był z podziałem na: kobiety, mężczyźni oraz kategorie wiekowe 35+ oraz 45+.

  Policjanci z IPA Kalwaria Zebrzydowska występując w kategorii mężczyźni 35+,  trafili do grupy,  gdzie rozgrywając 7 meczy, rywalizowali  z drużynami z Francji, Białorusi, Czech, Rumunii, Serbii oraz Rosji.

 

  Turniej dla naszej drużyny rozpoczął się nie najlepiej, ponieważ pierwszy mecz z Rosją, po bardzo dobrym spotkaniu przegrała 1:0. W kolejnym meczu piłkarze z Kalwarii mimo dobrej gry, dużej przewagi w całym spotkaniu, licznych niewykorzystanych sytuacji niestety także ulegli 1:0 Serbii.

  Mecz  z Rumunią  zakończył  się zwycięstwem 1:0, z Francją  po bardzo wyrównanej walce remisem 1:1. Kolejny mecz z kolegami z Rumunii, to bezdyskusyjna wygrana IPA Kalwara Zebrzydowska, aż 4:0. Mecz z piłkarzami z Czech, którego  wygrana gwarantowała awans z grupy naszej ekipy, niestety zakończył się przegraną 2:0.

  W ostatnim meczu fazy grupowej nasi piłkarze ulegli niezawodnej Białorusi, która nie straciła żadnej bramki we wszystkich meczach grupowych i wyszła z grupy z I miejsca.

 

  Ostatecznie nasi zawodnicy pomimo bardzo ambitnej postawy zakończyli rozgrywki na piątym miejscu w grupie (6 bramek strzelonych, 7 straconych).

  Uczestnictwo w turnieju w Holandii było wspaniałym doświadczeniem sportowym oraz okazją do nawiązania znajomości i wymiany poglądów z policjantami z całego świata.

                                               Tekst : Rafał Windak

                                            Foto : Andrzej Kozioł

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane