Połączyli Spytkowice

31 października 2018 18:55:26

  W dniu 28 października 2018r. o godz. 7:00 Mszą świętą na Podhalu w Spytkowicach rozpoczęła się druga edycja sztafety biegowo - rowerowej pn. „Łączymy Spytkowice”.

  

Połączyli Spytkowice

  Mottem tegorocznej imprezy sportowej było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Po spotkaniu z Wójtem Gminy Spytkowice biegacze i rowerzyści, pomimo niesprzyjającej pogody, wyruszyli na symboliczny stukilometrowy szlak. Po drodze złożyli wiązankę i zapalili znicz pod pomnikiem Jana Pawła II w Wadowicach dla uczczenia czterdziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

  Kolejnym ważnym przystankiem była gmina Zator, w której powstaje kopiec na stulecie niepodległości. Tam uczestnicy zostali przywitani przez Burmistrza Zatora i Prezesa Doliny Karpia, którzy ugościli zawodników zatorskim karpiem.

  Ostatnim przystankiem, a zarazem finałem sztafety, było spotkanie przy Zamku Spytkowickim z przedstawicielami Gminy Spytkowice. Po zakończeniu sztafety, uczestnicy udali się na ciepły posiłek do lokalnej agroturystyki „Na Rozstajach”.

  Dziękujemy uczestnikom oraz organizatorom za wspaniałą atmosferę i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję sztafety.

Andrzej Kozioł, Leszek Papiersk

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane