Nowoczesny kompleks sportowy w Wadowicach

1 listopada 2018 07:40:46

  Za kilka dni oddane zostaną do użytku kolejne wielofunkcyjne boiska i to w samym centrum Wadowic.  To jeden z trzech obiektów sportowych, jakie powstaną w tym roku przy  szkołach.

  

Nowoczesny kompleks sportowy w Wadowicach

  W miejsce betonowego boiska, władze powiatu wybudowały dwa sztuczne (z nawierzchnią poliuretanowo-gumową), do gry w piłkę nożną i ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Obok powstała mała trybunka oraz skocznia do skoku w dal. Cały obiekt jest oświetlony i co ważne, będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy. 

Nie wszędzie kładziemy asfalt. Jak widać, są również takie miejsca, gdzie się go pozbywamy. Wreszcie stare, zniszczone boiska przestaną zniechęcać młodzież do aktywności fizycznej – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki. - Zdobywamy dotację, ogłaszamy przetarg i w ciągu kilku miesięcy realizujemy wielomilionowe inwestycje. Tak to się robi w Starostwie – dodaje B.Kaliński. 

  Dodatkowo, w przyszłym roku obok boisk powstanie siłownia zewnętrzna ze sztangą do wyciskania, rowerkiem czy orbitrekiem (dostosowane również do osób niepełnosprawnych).

Cieszymy się, bo na sport stawiamy. Nasi uczniowie od lat wygrywają sportową licealiadę w powiecie. A ja jako mieszkanka Wadowic, uważam, że takich obiektów nigdy nie jest za dużo, dlatego tym bardziej cieszę, się że będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców – mówi nam dyrektor wadowickiego LO Janina Turek. 

  Koszt tej inwestycji to blisko 1 mln zł, z czego aż 75 procent (733 tys. zł) pochodzi z dotacji unijnej. 

  Przypomnijmy, że to jeden z trzech kompleksów sportowych, jakie w tym roku buduje wadowickie Starostwo. Podobny powstał w Andrychowie (CKZiU), a jeszcze większy obiekt powstaje przy wadowickim Ekonomiku, przy którym dodatkowo powstanie także piękny obiekt lekkoatletyczny z rozbiegiem do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą oraz nowoczesną bieżnią.

Mam nadzieję, że nowe obiekty staną się miejscem, w którym mieszkańcy Wadowic, Andrychowa i okolic będą mogli się spotykać i wspólnie ćwiczyć, aktywnie spędzając swój wolny czas – dodaje Bartosz Kaliński. 

Źródło: Powiat Wadowicki

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane