VI Wadowicka Gala Pływacka Osób z Niepełnosprawnościami

26 listopada 2018 10:04:16

  Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "DAĆ SZANSĘ" w Wadowicach, w niedzielę 25 listopada 2018 odbyła się już szósta edycja integracyjnej imprezy sportowej - Wadowickiej Gali Pływackiej Osób z Niepełnosprawnościami.

  

VI Wadowicka Gala Pływacka Osób z Niepełnosprawnościami

  Zawody sportowe zostały otwarte przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Dać Szansę” – Panią Bogumiłę Jończyk oraz Dyrektora Pływalni „Delfin” – Wiesława Ramosa.

  Na zawodach dla osób z niepełnosprawnościami z całej Małopolski spotkało się ponad 130 uczestników oraz sędziowie, trenerzy, zaproszeni goście i kibice. Impreza promowała inicjatywy sportowe dla osób niepełnosprawnych – patronatem honorowym objął ją Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Celem imprezy był rozwój i popularyzacja aktywności sportowej osób niepełnosprawnych. Zawodnicy mogli sprawdzić się w konkurencjach rozgrywanych na małym basenie („Już Pływam”, „Wyławianie” oraz basenie sportowym (w stylu klasycznym na dystansie 25 m oraz 50 m, w stylu grzbietowym na dystansie 25 m oraz 50 m, w stylu dowolnym na dystansie 25 m oraz 50 m oraz sztafecie) na terenie Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach.

  Pływacy przygotowywali się do udziału w zawodach przez cały rok pod opieką organizacji pozarządowych z regionu – Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "DAĆ SZANSĘ" w Wadowicach, Fundacji Zapałka i TPD Koła Dzieci Niepełnosprawnych z Wadowic. Wysiłek opłacił się – zostały pobite nowe rekordy, w tym te własne – życiowe! Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

  Przedsięwzięcie udało się dzięki wsparciu wolontariuszy – młodych ludzi zainteresowanych sportem, którzy pomagali swoim niepełnosprawnym rówieśnikom w trakcie poszczególnych konkurencji sportowych, pełnili dyżury w szatniach, czuwali nad nagłośnieniem i porządkiem na hali basenu.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Impreza dofinansowana była również przez: Powiat Wadowicki, Gminę Wadowice oraz Gminę Andrychów.

  

Organizator:

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "DAĆ SZANSĘ" w Wadowicach
os.XX-lecia 1, 34-100 Wadowice
tel. (33)873-18-87
kom. 695-727-833

www.dacszanse.pl

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane