Niepodległość na sportowo

12 grudnia 2018 21:43:14

  W dniach 7-9.12.2018r. w Uniejowie odbył się finał konkursu Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów pn. „100 lat Niepodległości na sportowo” realizowanych w środowisku wiejskim, zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Krajowym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe.

  

Niepodległość na sportowo

  W 2018 roku organizatorzy zgłosili do konkursu 49 projektów, spośród których do finału dotarło 16. Z powiatu wadowickiego do konkursu została zgłoszona impreza pod nazwą XIX Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II z okazji 100-lecia Niepodległości Polski zorganizowana przez Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu – LKS Orkan wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.

  Dzięki zapewnieniu sobie pierwszego miejsca w województwie małopolskim projekt trafił do finału krajowego, zajmując wysokie szóste miejsce. Krajowa Komisja Konkursowa doceniła przede wszystkim innowacyjność projektu i powszechną dostępność, a także wsparcie organizacyjne i zaangażowanie finansowe przez samorządy w realizację projektu. Istotnym kryterium oceny była także liczba osób zaangażowanych przy realizacji oraz łączna liczba uczestników imprezy.

     Warto wspomnieć, że w Rajdzie udział wzięło ponad 300 osób, a zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Małopolskiego Zrzeszenia LZS oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomicach.

   Wyróżnienie zostało odebrane przez Joannę Galus, Monikę Smazę, Włodzimierza Mamonia oraz Grzegorza Rossochackiego - działaczy Stowarzyszenia Szkoła dla Regionu – LKS Orkan, a zarazem  nauczycieli Zespołu Szkół CKU w Radoczy, a Małopolskie Zrzeszenie LZS reprezentował zastępca przewodniczącego MZ LZS w Krakowie Jacek Kucybała - „kierownik ekipy z Radoczy”.

  Podczas trzydniowego pobytu uczestnicy mogli korzystać z leczniczych Term Uniejowskich, a także wziąć udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane